Tokom jučerašnjeg dana općinski načelnik Senad Selimović , zajedno sa načelnikom Općine Bugojno Edinom Mašićem i zastupnikom u Parlamentu Federacije Nijazom Helezom boravio u posjeti Agenciji za vodno područje rijeke Save u Sarajevu, na čelu sa direktoricom Dženanom Remić.
„ Ovom prilikom obaviješten sam da će Agencija investirati 500.000 KM, a to se odnosi na nastavak regulacije toka Vrbasa, što će doprinijeti smanjenju rizika od poplava, poboljšati urbanu estetiku i spriječiti moguću eroziju tla“ – naglasio je načalik Selimović.
Jedna od tema jučerašnjeg sastanaka sa direktoricom Agencije za vodno područje rijeke Save , odnosila se na mogućnost da se pokrene izrada projektne dokumentacije za uređenje korita Vrbasa na potezu od Janjevog mosta uzvodno prema naselju Kamenjača.