Mlađe selekcije “Proma” poražene od selekcija KK Vodopad

0
80
U nedjelju  tri selekcije KK Promo gostovale su U Jajcu kod KK Vodopad.
Prvi na terenu su bili momci iz U18 selekcije koji su ubilježili tek drugi ligaški poraz.
Nakon izjednačenog prvog perioda 15:15 naši momci na poluvrijeme odlaze rezultatom 26:35 kada se kapiten Čavak žali na bol u nozi i napušta igru, to je poremetilo naše momke koji se nisu najbolje snašli u trećem periodu koji gube 26:10
Pred sami kraj smo uspjeli uhvatiti priključak doći do neriješenog rezultata ali greške u posljednjim sekundama nas koštaju te utakmicu završavamo rezultatom 62:60
Ovo je bilo najlošije izdanje naše najuspješnije selekcije, utakmicu smo završili sa 32 izgubljene lopte, tako da kada se sve sabere rzultat je mogao biti i puno gori..
Poraz od jako dobre selekcije KK Vodopad,
Naša ekipa je ranopravan protivnik bila samo u prvom periodu, a onda domaća ekipa zbacuje u brzinu više i bez problema privodi utakmicu kraju
Vrijedi pohvaliti igru Sameda Hažića koji je postigao 20 poena, Bašić 9, Rahmanović i Zahirović po 2 poena.
Treća utakmica i po običaju najzanimljivija igrala se između U12 selekcija
KK Vodopad 33 KK Promo 32 (nakon produžetaka)
Bez obzira na poraz moramo biti ponosni na ovu selekciju u kojoj samo jednog momka imamo 2009 godište..
Naši momci loše otvaraju utakmicu i gosti vode 10:03 nakon prvog perioda zatim u drugom se vraćamo u igru te rezultat nakon polovine utakmice je 16:15
Treći period 8:5 da bi uposljednjenem se desilo sve ono zbog čega je košarka kraljica sportova.
Pri rezultatu 28:28 1.7 sekundi do kraja Dinjaški maši oba bacanja i utakmica ide u produžetak.
Dodatna 4 minuta su donijela dosta uzbuđenja, Ali sami kraj gdje naši momci osvajaju dvije lopte, postižu poene i pri rezultatu 33:32 danas fantastični Amar Žuljko sekund prije kraja takođe maši bacanja i domaća ekipa slavi pobjedu.