Mladi rukometaši Donjeg Vakufa i pored poraza pokazali karakter i ekipni duh

0
106
U prvoj utakmici ove takmičarske sezone Prve lige FBiH-Sjever, RK “Donji Vakuf” ugostio je RK”Čelik” iz Zenice.
“Obje ekipe su nastupile u punom satavu, a iz razgovora sa predstavnicima gostujuće ekipe zaključili smo da su se pojačali sa igračkim kadrom i da planiraju osvajanja prvog mjesta u ovoj ligi te samim tim i odlazak u viši rang takmičenja (premijer ligu)”, istakli su iz RK Donji Vakuf.
Naša mlada ekipa otvara utakmicu sa vidljivom dozom grča, te samim tim praveći više tehničkih grešaka. Daljim tokom prvog poluvremena naši momci su uspjeli da prevaziđu taj grč nad vidno starijom i iskusnijom ekipom koju karakteriše grub rukomet. Poluvrijeme završavamo tijesnim rezultatom, sa jednim golom prednosti 16:15.
Poslije odmora gosti iz Zenice su ušli sa još grubljom igrom smatrajući da će na taj način doći do cilja, što sudije ne prepoznaju i svojim suđenjem na utakmici očito favorizuju goste. Pred sam kraj utakmice pivot gostujuće ekipe pravi grub prekršaj i dobija kaznu isključenja na dvije minute. Raspravljajući se sa sudijama okreće se zapisničkom stolu te delegatu utakmice i službenoj osobi domaćina psuje.
Delegat utakmice poziva sudije da bi se konsultovao sa njima i sudije pokazuju direktni crveni karton za neprimjereno i nesportsko ponašanje igrača. Utakmicu završavamo rezultatom 30:31, te gostujuća ekipa izlazi bez sportskog pozdrava sa domaćinom , što nam govori da nisu zadovoljni sa ovako tijesnim rezultatom .
“Ovom prilikom želimo da pohvalimo naše mlade momke koji su pokazali da se u Donjem Vakufu igra pravi rukomet i ozbiljno radi sa našim omladinskim selekcijama”. istaknuto je.
Sljedeće kolo naši momci putuju u goste ekipi RK”KRAJINE” iz Cazina.