Mlada reprezentacija poražena/ Enver Kulašin na terenu proveo 78 minuta

0
98

Mlada reprezentacija BiH doživjela je poraz u meču 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Irske u Trening centru Nogometnog saveza BiH u Zenici, a konačan rezultat susreta bio je 2:0 za goste.

Naš sugrađanin Kulašin Enver na terenu je proveo 78 minuta.

Obje ekipe poprilično otvoreno su igrali na početku meča, a prvu pravu šansu bilježimo u 16. minuti kada je Milojević nakon ubačaja Dedića šutirao pored gola.

Mogli su Irci do vodstva u 34. minuti, no Kayode nije uspio zahvatiti loptu glavom, a do poluvremena nije bilo opasnih situacija i bez pogodaka se otišlo na odmor.

Irci puno bolje otvaraju drugo poluvrijeme i već u 48. minuti mogli su do vodstva, ali je O'Brien glavom šutirao preko gola, no u 52. minuti nije bilo spasa za naš tim. Malić je napravio penal, a siguran s bijele tačke bio je Wright koji je rutinski realizovao kazneni udarac.

Dedić je uzvratio udarcem iz slobodnog udarca u 61. minuti, no golman Irske to brani, da bi u 73. minuti nakon sjajno uigranog kornera Irci postigli drugi gol preko Coventryja.

Do kraja meča naši igrači su pokušavali makar ublažiti poraz, no u tome nisu uspjeli pa su na kraju nakon remija protiv Crne Gore u prvom kolu doživjeli prvi poraz u ovim kvalifikacijama.

Bh. tim će naredni meč u kvalifikacijama odigrati 7. septembra u 16:30 sati u Trening centru NS BiH u Zenici protiv selekcije Švedske