Mirza Teletović trojkama uništio Sacramento Kingse

0
78

Brooklyn Netsi su u pripremnoj utakmici za novu NBA sezonu pobijedili Sacramento Kingse rezultatom 129:117. Bh. reprezentativac i član Netsa Mirza Teletović postigao je 22 poena.

Prva četvrtina je pripala Netsima, koji su boljom igrom napravili prednost od 11 poena te je nakon prvog perioda igre rezultat glasio 32:21 u njihovu korist.

Ipak, Netsi su u drugoj četvrtini znatno pali i dopustili protivniku preokret. Postigli su svega 16 poena, dok su košarkaši Sacramento Kingsa ubacili 36 poena. Druga četvrtina je završena rezultatom 57:48 u korist Kingsa.

Netsi su se “probudili” u trećoj četvrtini, postigli su 34 poena, a Kingsi 28 poena, ali to nije bilo dovoljno da naprave preokret. Nakon treće četvrtine Kingsi su vodili rezultatom 85:82.

U posljednjoj četvrtini su Netsi uspjeli stići do izjednačenja i preokreta, međutim, Kingsi su se vratili trojkom u posljednjim sekundama. Regularni dio utakmice završen je neriješeno rezultatom 112:112.

U produžecima su Netsi ipak stigli do uvjerljive pobjede rezultatom 129:117.

Bh. reprezentativac Mirza Teletović je odigrao sjajno za Netse, postigao je 22 poena, od čega šest trojki.

/izvor:klix.ba/