Melburn: Džumhur i Lajović poraženi u prvom kolu parova

0
124

Damir Džumhur i Dušan Lajović poraženi su u prvom kolu parova na Australian openu od strane Kontinena i Pirsa (Peers) s 1:2 (6:4, 2:6, 2:6).

Nakon sjajne igre u singlu našeg tenisera i prolaska prva dva kola, prvo protiv Lorencija (Lorenzi), a zatim i Milmana (Millmana), prvi bh. reket nadao se da može napraviti zapažen rezultat i u dublovima, ali ipak će se morati okrenuti trećem kolu singla.

Susret je trajao sat i 41 minut, a finsko-australska kombinacija prošla je u drugo kolo gdje će igrati protiv Albota i Čunga (Chung).

Ipak, prvi set pripao je Džumhuru i Lajoviću. Teniseri iz Bosne i Hercegovine i Srbije napravili su brejk u trećem i petom gemu, a izgubili svoj servis u osmom gemu. Konačan rezultat seta bio je 6:4 u korist Damira i Dušana.

U nastavku, Kontinen i Pirs pokazali su zašto su drugi nosioci u dublu Australian opena. Sa visokih 6:2 u drugom i trećem setu, te nešto više od pola sata igre u njima, ovjerili su pobjedu i prolazak u narednu rundu turnira.

Našem Damiru predstoji susret trećeg kola Australian opena protiv prvog nosioca turnira Rafaela Nadala.