Loša partija “Proma” u Zenici

0
79

U okviru košarkaške A1 lige F BiH u nedjelju je KK „Promo“ gostovao je ekipi „Čelika“ u zeničkoj „ARENI“.

Nažalost, bilo je to ujedno i najlošije izdanje naše ekipe u drugom dijelu sezone i domaći tim zasluženo je slavio uvjerljivu pobjedu rezultatom 81:59 (25:13; 15:7; 16:23; 25:16).

„Promo“ je odigrao prvo poluvrijeme za zaborav, sa samo 20 ubačenih poena. S druge strane, mlada ekipa „Čelika“ iz minute u minutu povećavala je svoju prednost i na odmor otišla sa 20 poena prednosti. U drugom poluvremenu donjovakufska ekipa zaigrala je nešto bolje, u jednom trenutku trećeg perioda prednost je pala na svega devet poena, ali bilo je jasno da nema snage za potpuni preokret. Agresivna, na momente i veoma gruba, igra domaćih igrača nija sanckionisana od strane sudija, a u takvoj igri prednost je bila na strani razigranih zeničkih mladića.

U ovoj utakmici posebno se osjetilo neigranje povrijeđenog kapitena i prvog skakača „Proma“, Feriza Vinčevića, jer je „Čelik“ u potpunosti nadskakao centre „Proma“ uhvativši pod košem čak 16 lopti više (50:34). Dominacija u skoku i jako loš šut „Proma“ za tri poena (5/27), te veliki broj izgubljenih lopti, uzrok su visokog poraza. Najbolji igrač „Čelika“, Bilić, ubacio je 19 poena, Preljević je dao 17, a Mešinović 14 poena. U ekipi „Proma“ Ranko Križanović dao je 15, Mersudin Kurić 13, Haris Ćurevac 10, Marijo Blaškan 9, Dženan Japalak i Arijan Radan po 5, te mladi Ajdin Čurić 2 poena.

Za vikend u Donji Vakuf dolazi četvrtoplasirana ekipa „Igman“ iz Ilidže.