Liga prvaka: Večeras se nastavlja borba za četvrtinu finala

0
26

Pred ljubiteljima fudbala večeras su dva veoma zanimljiva obračuna Lige prvaka. Riječ je o revanš utakmica osmine finala.

Barcelona će ugostiti Napoli. Prva utakmica na stadionu Diego Armando Maradona 21. februara završila je 1:1. Jedini pogodak za Barcu postigao je Robert Lewandowski u 60. minuti, a strijelac za Napolitance bio je Victor Osimhen u 75. minuti.

Barca je neporažena osam utakmica u svim natjecanjima, Napoli šest, a u tri ovosezonska domaćinstva u grupi Lige prvaka Katalonci su triput pobijedili uz gol-razliku 9:2, dok su prvaci Italije prošli grupu s dvije pobjede i porazom na gostovanjima.

Barcelona je neporažena protiv Napolija u zadnjih pet susreta (dvije pobjede, tri remija).

U drugom večerašnjem duelu, Arsenal je domaćin Portu. Prvi meč je, suprotno prognozama, dobio Porto i to pogotkom Galena u četvrtoj munuti sudijskke nadoknade.

Bilo je to prije tri sedmice, a u međuvremenu se Arsenal probio na prvo mjesto Premier lige s istim brojem bodova kao Liverpool, tri pobjede u tri kola imaju Topnici, dok je Porto treći u portugalskoj Primeiri, šest utakmica u svim takmičenjima neporažen, a nakon trijumfa nad ekipom Mikela Artete tim Sergija Conceicaoa ima remi i tri pobjede, piše Arena Sport.

Arsenal ove sezone u Ligi prvaka na svom Emiratesu ima tri pobjede uz gol-razliku 12:0, a Porto ove sezone u gostima, u grupi, dvije pobjede i remi.

Oba susreta večeras su u direktnom prenosu na kanalima TV Arena Sport.