Lana Pudar u finalu Svjetskog prvenstva na 200m delfin osvojila četvrto mjesto!

0
42

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar u finalu Svjetskog prvenstva na 200m delfin zauzela je četvrto mjesto.

Pudar je danas plivala u prvoj utrci programa i zauzela je četvrto mjesto sa vremenom 2:07.05.

Lana se jučer plasirala u finale sa najboljim vremenom u oba polufinala a danas je startala u stazi broj 4.

Sjajno je Pudar krenula i na prvom okretu bila je treća, i držala to mjesto i na drugom okretu, ali je u posljednjih 50 metara usporila i na kraju završila četvrta. Od medalje ju je dijelilo sedam stotinki.

Summer McIntosh iz Kanada uzela je zlato sa vremenom 2:04:06, bronzana medalja pripala je na kraju Australijanki Elizabeth Dekkers (2:05:46), a bronza Amerikanki Regan Smith (2:06:58).

Ranije tokom svjetske smotre plivanja, Pudar je plivala na 100 metara delfin, ali nije uspjela izboriti finale.