Lana Pudar se plasirala u finale Evropskog juniorskog prvenstva u disciplini 100 metara delfin

0
45

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar plasirala se u finale u disciplini 100 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Bukureštu.

Lana se u finale plasirala s vremenom 59.28, a ukupno je u polufinalu to bilo drugo najbolje vrijeme.

Jedina brža od naše Lane bila je Roos Vanotterdijk iz Belgije koja je polufinalnu utrku završila s vremenom 59.15.

Lana je tako nastavila s odličnim rezultatima nakon što je prošle sedmice osvojila dvije zlatne medalje na Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu.

Pudar je jučer doputovala u Rumuniju u gradić koji je 15 km udaljen od glavnog grada Bukurešta, a već jutros je u kvalifikacijama otplivala svoju prvu utrku u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je bila dominantna, te se plasirala u polufinale koje je na programu danas od 16:34 sati.

Lana je svoju kvalifikacijsku utrku isplivala u vremenu 59.99, što je bilo dovoljno za prvo mjesto u svojoj grupi i ukupno drugo vrijeme u kvalifikacijama.

Finale je na rasporedu u četvrtak s početkom u 18:09 sati.

Izvor: Klix.ba