Lana Pudar osvojila šesto mjesto na Evropskom prvenstvu u Kazanju

0
42

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je šesto mjesto u disciplini 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima koje se održava u Kazanju.

Lana je imala vrijeme 56.78 što je bilo dovoljno za šesto mjesto iako je na polovini utrke bila čak treća.

Prva je na kraju bila Šveđanka Sarah Sjoestroem s vremenom 55.84, a druga je bila Grkinja Anna Ntountounaki s vremenom 56.35.

Naša plivačica je bila ubjedljivo najmlađa učesnica finalne utrke s 15 godina. Sljedeća najmlađa bila je Bjeloruskinja Anastasiya Shkurdai koja ima 18 godina, dok je pobjednica Sjoestroem čak 13 godina starija od Lane.

Podsjetimo, Lana je u četvrtak već nastupala u jednom finalu na prvenstvu u Kazanju i to u disciplini 200 metara delfin. Tada je zauzela peto mjesto i to je bio najbolji rezultat bh. plivanja ikada.