Lana Pudar osvojila još jedno zlato za kraj savršenog Evropskog prvenstva za juniore

0
39

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar je danas osvojila i treće zlato na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

Nakon što je osvojila zlata na 100 i 200 metara delfin, Pudar je danas trijumfovala i u utrci na 50 metara i na taj način odbranila titulu osvojenu prošle godine u rumunskom Otopeniju.

Nakon što je rutinski prošla kroz kvalifikacije (27.21) i polufinale (26.62), danas je u finalu također bez problema trijumfovala s vremenom 26.10.

Lanine današnje konkurentkinje Martine Damborg, Paulina Cierpialowska, Emmy Halkvist, Klara Sophie Beierling, Julia Ullman, Lillian Slušna i Anna Maria Boerstler nisu imale nikakve šanse pored bh. sirene.

Zanimljivo, 17-godišnja Mostarka je u sve tri utrke postavila nove rekorde juniorskih evropskih prvenstava.

Na 100 metara je ostvarila vrijeme 56.95 sekundi i srušila rekord Anastasije Škudrai iz Kazana 2019. godine, na 200 metara je pobijedila s vremenom 2:06.26, što je za skoro dvije sekunde bolje od dosadašnje rekorderke Anastasije Markove iz Rima 2021. godine, a danas je nadmašila rekord Darije Klepikove koja je isplivala 26.14 sekundi 2021. godine u Rimu.