Lana Pudar nije uspjela izboriti polufinale u Tokiju

0
51

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar danas je nastupila na Olimpijskim igrama u Tokiju u disciplini 100 m leptir.

U konkurenciji 33 takmičarke raspoređene u pet kvalifikacionih grupa, od koji je 16 otišlo u polufinale, Pudar je zauzela šesto mjesto u trećoj kvalifikacionoj grupi s vremenom 58,32, odnosno 19. mjesto u ukupnom poretku, što joj nije bilo dovoljno za plasman dalje.

Podsjetimo, Lana, odnedavno juniorska prvakinja Evrope, na Olimpijske igre kvalifikovala se s vremenom 57.37 sekundi i to je bilo 12. najbolje vrijeme od svih takmičarki u kvalifikacijama.

Na nedavno održanom  Evropskom juniorskom prvenstvu Lana je osvojila zlatnu medalju u disciplini 100 metara leptir (57,56), a ranije na istom takmičenju osvojila dva srebra.