Košarkaši Proma upisali novu pobjedu

0
72

U utakmici osmog kola A1 lige za košarkaše F BiH, u subotu, 5. decembra, u sali Osnovne škole Travnik, snage su odmjerile ekipe KK “Promo” Donji Vakuf i KK “Igman” Ilidža.

U izjednačenoj, ali teškoj borbi za svaku loptu, donjovakufski  momci su pokazali više znanja i umijeća, te su zasluženo slavili rezultatom 69:65l. Promo je loše otvorio utakmicu, naročito u napadačkom dijelu igre, te su gosti na kraju prvog perioda imali visokih 9 razlike prednosti. Ipak, u drugoj četvrtini, iako se nastavilo sa slabom efikasnošću, napravili su poboljšanje u odbrani i gostima dozvolili svega 4 poena te na odmor otišli sa poenom prednosti.

U nastavku, ekipe su se smjenjivale u minimalnom vodstvu više puta. Centri gostiju vrlo rano su nekoliko bitnih igrača PROMA opteretili sa po tri ili četiri lične greške, ali donjovakufski košarkaši  odustajali od agresivne odbrane što se pokazalo dobrim. U zadnjoj minuti, trojkom Mustafice i koš-faulom Vinčevića napravili su prednost od šest poena, što je, uz poene postigute iz slobodnih bacanja, do kraja bilo dovoljno za pobjedu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nedim Mustafica sa 22 postignuta poena, slijedi Feriz Vinčević sa 19 poena i 10 skokova, Admir Džihan dao je 13, a Faruk Kalamujić 12 koševa.

Kod gostiju, Benjamin Čajić postigao je 17, a Gordan Janjić 16 poena.

Nakon što se odigraju sve utakmice osmog kola, KK RPOMO  dijelit će sigurno drugo mjesto na tabeli sa ekipom Vogošće.

U narednom kolu, ovoga vikenda u Jablanici KK PROMO  gostuje  ekipi “Turbine”.