Košarkaši “Proma” poraženi od ekipe KK “Burch”

0
72

U okviru 3. kola A1 Lige Federacija BiH, ekipa KK “Promo” gostovala je KK “Burch” – Ilidža.

U susretu koji je odigran u dvorani “Ramiz Salčin” na Mojmilu, donjovakufska ekipa je poražena rezultatom 57:54.

Bila je ovo teška utakmica u kojoj se teško dolazilo do poena zbog izuzetno žestoke odbrane domaće ekipe.

Iako je rezultat na poluvremenu bio izjednačen na 25:25, košarkaši Burcha su odmah u drugom poluvremenu nekoliko puta dolazili do ozbiljnije prednosti koju su košarkaši “Proma” uspjeli stizati, i u jednom trenutku su čak došli i do vodstva. Ipak, utakmica je završena konačnim rezultatom 57:54.

Podsjetimo, donjovakufski košarkaši ostvarili su dvije uzastopne pobjede na samom otvaranju košarkaške sezone u okviru A1 lige FBiH. Nakon “Vogošće” pala je i ekipa KK”Gradina” iz Tešnja, a ovonedjeljni poraz od ekipe KK “Burch” razbio je početnički niz pobjeda. Na košarkašima “Proma” sada je da se što bolje pripreme za predstojeću utakmicu protiv KK”Brčko”.

Poznavajući dosadašnji rad momaka ovog košarkaškog kluba, ali i trenera i uprave, momci iz grada sa Vrbasa ići će ka nizu pobjeda i u sezoni 2015/2016 A1 lige F BiH.