Košarkaši Proma poraženi od ekipe HKK Široki

0
43

U srijedu, 10. marta, u Širokom Brijegu odigrana je zaostala utakmica Prvenstva BiH između HKK Široki i KK Promo Donji Vakuf. Košarkaši Širokog opravdali su ulogu favorita i slavili rezultatom 89:76 (22:20; 21:20; 27:18; 19:18). Tokom prvog poluvremena Promo je pokazao da ima kvalitet da se suprotstavi najboljim ekipama lige i na odmor odlaze sa svega 3 poena zaostatka. Ipak, u trećoj četvrtini Široki, zahvaljujući širem i kvalitetnijem rosteru, pravi ključnu prednost koju Promo nije mogao stići. Kao i dosadašnji susreti ova dva kluba i ovaj je protekao u izuzetno fer i sportskoj atmosferi, bez ijedne nesportske ili tehničke greške, bez bilo kakvog negodovanja nekog od aktera utakmice, što je prava rijetkost u dinamičnom i poprilično izjednačenom Prvenstvu. Najbolji pojedinac u ekipi domaćina bio je Aaron Thomas koji je postigao 21 poen, Dario Drežnjak i Lovro Buljević dali su po 17, a Rashun Davis 15 poena. Za Promo, CJ Wilson dao je 21 poen, Nedim Mustafica 15, Milan Škundrić 12, Berin Gudić 10, Antonio Wade 9, Dino Alkić 4, Admir Džihan i Miloš Kostić po 2 i Ibrahim Mulaomerović 1 poen.
Nakon treće po redu nešto duže pauze u ovoj Covid sezoni, Promo je odigrao dosta dobru utakmicu u kojoj je pokazao da se kvalitetno radilo na održavanju forme. Posebno raduje dobra partija novog igrača u rosteru, Milana Škundrića. U prvoj utakmici u dresu Momaka s Vrbasa Milan je pokazao da se na njega ozbiljno može računati u nastavku sezone. Do kraja je našoj ekipi ostalo još šest utakmica. Za dostizanje cilja, opstanak u društvu najboljih, nije nam potrebno mnogo i sigurni smo da to ova ekipa može i hoće ostvariti. Ono što želimo, za nas i za sve sportske kolektive, je da do početka naredne sezone prođe ovo vanredno stanje i da se publika vrati na tribine. Momci s Vrbasa igraju solidnu sezonu, ali je sigurno da bi uz podršku svog Žutog tornada sve bilo još mnogo bolje.
Izvor: Izvještaj FB stranice KK Promo Donji Vakuf