Košarkaši Bratunca ipak bili bolji od KK Promo Donji Vakuf

0
149

U subotu, 28. decembra, u Bratuncu je odigran susret 12. kola prve lige BiH za košarkaše između KK “Bratunac TRB” i KK “Promo” Donji Vakuf u kojem su na kraju slavili domaći rezultatom 97:89 (21:21; 22:28; 26:19; 28:21). “Promo” je odlično otvorio utakmicu, te je poenima Ervina i Mustafice poveo 11:0. No, domaći vraćaju istom mjerom i na kraju prvog perioda rezultat je izjednačen, 21:21. U drugoj četvrtini “Promo” je bolji i na poluvrijeme odlazi s prednošću od 6 poena, 43:49. U drugom poluvremenu nastavlja se izjednačena borba do pete minute, a onda “Promo”, pri vodstvu od 8 poena, upada u crnu seriju, domaći prave seriju od 15:0, što će se u konačnici pokazati presudnim. Do kraja, “Bratunac” održava prednost, a odlični Gajić i Ćup ne znaju promašiti. S druge strane, “Promo” maši nekoliko napada za potpuni priključak i domaći zasluženo slave. Nikola Gajić postigao je 23 poena, Dejan Ćup 17, Mladen Pantić 13, a Goran Vučićević 11 poena. U ekipi “Proma” briljirao je Ervin Carlbe Lee sa 31 poenom, Nedim Mustafica dao je 12, Prince Orizu 11, Damir Kasun 8, novi igrač, Denis Milinović, te Sedin Karavdić i Imran Fazlić po 7 i Alija Islamović 6 poena.
Nakon prvog poluvremena činilo se da naša ekipa može do trijumfa, ali domaći su imali predobru šutersku noć, protiv koje se nije moglo. Zahvaljujemo domaćinima na odličnom dočeku, kao i domaćoj publici na fer i sportskom navijanju. Također, zahvaljujemo grupi naših vjernih navijača, koje snijeg nije spriječio da otputuju u 260 kilometara udaljeni Bratunac.
Posebno zahvaljujemo našim Vakufljanima u Bratuncu, Biljani Đurković i njenom bratu, Miroslavu Mićku Nenadu, koji su dočekali ekipu i navijače, te sve njih počastili večerom u Piceriji “Rafaelo”, prelijepi objekat u vlasništvu Bilje i Njenog muža Rade.