KK Promo zabilježio pobjedu protiv ekipe KK Vogošća

0
135

U nedjelju, 1. marta, u Vogošći je odigran susret 19. kola Lige 12 BiH za košarkaše između KK “Vogošća” i KK “Promo”, u kojem su “Momci s Vrbasa” ostvarili očekivanu pobjedu nad posljednjeplasiranom ekipom, rezultatom 88:114 (15:40; 26:15; 31:28; 16:31). “Promo” je furiozno otvorio utakmicu i napravio velikih 25 poena prednosti već nakon prve četvrtine. U nastavku je uslijedilo opuštanje, koje su jako uspješno koristili domaći košarkaši, prije svih Tuljković i Williams, te domaći dobijaju dva naredna perioda. U zadnjem periodu uspijevaju prići na samo -8 (81:88), ali “Promo” tada ponovo prebacuje u brzinu više i sigurno privodi utakmicu kraju. U ekipi “Vogošće” Jai Williams postigao je 34 poena, a Mujo Tuljković 32. Za “Promo” su pogađali: Imran Fazlić 32, Ervin Carlbe 25, Nedim Mustafica 20, Sedin Karavdić 15, Stavian Allen 14, Damir Kasun 6 i Admir Džihan 2 poena. Posebno zahvaljujemo grupi od stotinjak naših navijača, koji su bodrili ekipu i u ovoj utakmici, a ova pobjeda poklon je “Momaka s Vrbasa” svom “Žutom tornadu” za Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine.
Ovo je bila sedma pobjeda “Proma”, kojom se izjednačio sa ekipom “Kaknja” na desetom mjestu prvenstvene tabele. Tri ekipe, “Mladost”, “Čapljina” i “Zrinjski” imaju po jednu pobjedu više. Do kraja regularnog dijela sezone ostala su tri kola, a u Donji Vakuf narednog vikenda dolazi ekipa trebinjskog “Leotara”, jako bitna utakmica za što bolji plasman prije igranja Lige za opstanak. U prvom dijelu prvenstva, poraženi smo u Trebinju nakon dva produžetka, ali vjerujemo da im se, uz pomoć naše vjerne publike u “Promo areni”, možemo uspješno revanširati. – stoji u Saopćenju KK Promo Donji Vakuf