KK Promo upisao značajnu pobjedu protiv ekipe Mladost

0
78

Izvještaj KK Promo Donji Vakuf :

U nedjelju, 12. decembra, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica osmog kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Mladost Mrkonjić Grad. Publika je mogla vidjeti jednu dobru, borbenu i efikasnu utakmicu, u kojoj je Promo zasluženo slavio rezultatom 95:91 (26:25; 28:23; 23:29; 18:24). U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba i nijedna ekipa nije uspijevala da stekne veću prednost. Drugi period u potpunosti ide na stranu Proma. Sve što je škripalo u zadnjim susretima, sada je proradilo, odbrana, vanjski šut, smanjen broj grešaka. Takva igra dovela je do visokih 16 poena prednosti na poluvremenu. No, na početku trećeg perioda Mladost pravi seriju 10:0 i u potpunosti se vraća u utakmicu. Nakon što je razlika pala na 4 poena, trojkama Pendića i Gatlinga Promo ponovo diže ja plus 10. S tom prednošću ulazi se u zadnji period. Prije svega trojkama Kapetanovića, Mladost ne dozvoljava Promu da prelomi utakmicu u svoju korist, a kada je Čup položio za 93:91 u zadnoj minuti i tako sveo pitanje pobjednika na jedan odlučujući šut, drama je bila neizbježna. Prvi pokušaj za izjednačenje spriječio je odlični Dino Alkić, koji je blokirao Ledla na polaganju u kontri. Nažalost, Alkić se i povrijedio tom prilikom. U narednom napadu Proma Aleksandar Ilić pogađa oba bacanja, Mladost nakon toga maši šut za 3 i slavlje je moglo početi. Nemanja Kapetanović postigao je 26 poena za Mladost, Miljan Marković 25, Jernej Ledl 20, a vrlodobri playmaker Nemanja Milošević 10 poena uz 9 asistencija. Strijelce Proma predvodio je Shane Gatling sa 33 poena (8 trojki), Aleksandar Ilić dao je 22, Dylan Carl i Ivan Pendić po 13, Dino Alkić 8, Uroš Ilić 5 i Jerome Adger 1 poen. Dodajmo i da je sudijska trojka, Mila Čavara, Ernad Karović i Nikola Pavić, jako dobro odradila svoj posao.
Nakon slabije igre u nekoliko posljednjih utakmica, Momci s Vrbasa konačno su pokazali svoje pravo lice, ono borbeno od prve do zadnje minute. To je prepoznala i publika, naš Žuti tornado, koji je znao nagraditi aplauzom i skandiranjem svaki dobar potez. Posebne ovacije doživio je Dino Alkić, koji je odbranom u zadnjoj minuti osigurao ipak mirnije zadnje 24 sekunde za naš tim. Hvala mnogo svima koji su večeras pomogli ekipi da dođe do jako važne pobjede. Slijede susreti sa učenicima ABA 2 lige, Sparsima i Borcem. Sigurno da smo ovom pobjedom vratili potrebno samopouzdanje i da smo spremniji izaći na megdan najboljim ekipama lige.
Na kraju, kažimo da, zbog velike tragedije, stradavanja tri donjovakufska mladića u saobraćajnoj nesreći prije neki dan, u dvorani nije bilo uobičajene muzike, a na samom početku odana je i počast momcima koji su prerano napustili ovaj svijet.