KK “Promo” ubilježio prvu gostujuću pobjedu

0
88

Jučer je u dvorani „Ramiz Salčin“ u Sarajevu, odigran je susret 5. kola A1 lige FBiH u košarci između KK „Burch“ Sarajevo i KK „Promo“ Donji Vakuf. U veoma uzbudljivom meču, iako oslabljena, iskusnija i realno kvalitetnija ekipa iz Donjeg Vakufa slavila je rezultatom 78:85 (21:28; 26:17; 13:18; 18:22). Zahvaljujući, prije svega, razigranom Veliću, mlada ekipa „Burcha“ držala je utakmicu u neizvjesnosti gotovo do samog kraja. Ipak, trener „Proma“, Suad Dudo Hodžić, u posljednjih 4 minute utakmice šalje na parket najiskusniju petorku koja  čvrstom odbranom i sigurnom realizacijom u napadu podiže prednost „Proma“ na, ispostavilo se, nedostižnih  8 poena. Kod domaćih, Velić je postigao 29 poena, Đozić 15, a Ahmedić i Smajlović po 14. Za „Promo“, Arijan Radan je postigao 23 poena, Ranko Križanović 21, Dženan Japalak 18, Dino Alkić 6, Feriz Vinčević i Marijo Blaškan po 5 i Mersudin Kurić 2 poena. Ovu utakmicu propustili su Mirza Manjgo i Faris Preljević, ovogodišnja pojačanja na vanjskim pozicijama, ali je naš Dženan Japalak Japi zaigrao kad je bilo najpotrebnije i tako se iskupio navijačima za jako mršav individualni učinak u prva četiri kola.

Budući da je ekipa „Gradine“ iz Srebrenika slobodna ovog vikenda, sasvim je sigurno da će naša ekipa biti prva na tabeli nakon kompletiranja kola sa omjerom 4 pobjede i 1 poraz, ispred, do sad, neporaženih Srebreničana i „Radničkog“ iz Goražda. KK „Promo“ se zahvaljuje svimnavijačima koji su nam dali podršku na utakmici protiv „Burcha“. Ujedno, za naredni vikend najavljujemo veliki derbi. U Gradskoj sportskoj dvorani Donji Vakuf „momci s Vrbasa“ dočekat će stare sportske rivale, izuzetno kvalitetnu ekipu „Gradina“ Srebrenik. Iako je odigrana tek četvrtina prvenstva, ova utakmica izuzetno je značajna za obje ekipe. Stoga vas, dragi naši navijači, pozivamo da dođete i ponovo budete naš šesti igrač, najbolja publika na svijetu čija grla i dlanovi mogu da nas nose do nove velike pobjede.

/izvor:kkpromo/