KK Promo nakon produžetka slavio u Konjicu

0
167

U nedjelju, 25. marta, u Konjicu je odigran susret A1 lige F BiH za košarkaše izmešu KK „Konjic“ i KK „Promo“ Donji Vakuf.

U veoma dramatičnoj utakmici „momci s Vrbasa“ su slavili nakon produžetka rezultatom 84:85 (19:18; 27:17; 16:25; 11:13; 11:12).

Nakon regularnih 40 minuta rezultat je bio 73:73. U prvoj četvrtini vodila se izjednačena borba, da bi u drugom periodu Konjičani odigrali mnogo bolje i otišli na poluvrijeme sa prednošću od 11 poena. Činilo se da se igrači „Proma“ nisu još oporavili od prošlosedmičnog poraza od „Travnika“ i da će ubilježiti novi poraz. No, u nastavku su momci Ahmeta Pašalića pokazali karakter.

Na početku trećeg perioda prave furioznih 10:0 i domaći trener prinuđen je tražiti minutu odmora. Do kraja ove dionice utakmice Donjovakufljani nisu dozvoljavali ekipi „Konjica“ da ponovo napravi ozbiljniju rezultatsku razliku. U prvoj minuti četvrtog perioda, poenima Alkića i Križanovića, „Promo“ okreće rezultat u svoju korist, bilo je 62:65. Nakon toga, pune tri minute ni jedna ekipa nije uspijevala pogoditi koš.

U pravoj drami, igrač domaćih Hebibović je u zadnjoj minuti dva puta bio na liniji slobodnih bacanja i pogađao samo po jedan pokušaj, dovoljno da domaći izbore produžetak. Iako sa mnogo više igrača opterećenih ličnim greškama (Hodžić je napustio teren zbog pete lične u četvrtom periodu, Vinčević početkom produžetka, Alkić i Križanović igrali su jako dugo sa 4 lične), „Promo“ je uspio da povede početkom produžetka, te da u penal završnici slavi zasluženu pobjedu.

U domaćoj ekipi Vuleta je postigao 21 pean, Hebibović 17, Živić 14, Dragolj 13, a Herić 11 poena. U ekipi „Proma“ najefikasniji je bio Ranko Križanović sa 20 postignutih poena, Faris Rešidović dao je 13, Alija Pirić 12, Marijo Blaškan 11, Ismail Hodžić i Alen Toplak po 8, Dino Alkić 6, Feriz Vinčević 4 i Mersudin Kurić 3 poena.

U ovoj utakmici u ekipi nije bilo Benjamina Čajića koji se povrijedio u posljednjoj minuti utakmice protiv „Travnika“ i neće igrati do kraja sezone. U takvoj situaciji, bez jako bitnog igrača startne petorke, malo ko je davao šansu „Promu“ protiv odlične ekipe „Konjica“. Ipak, momci su pokazali da su najjači kada ih svi otpišu.

U ovoj utakmici dali su sve od sebe, posljednji atom snage, kako bi dokazali da mogu imati loš dan, ali da su i dalje dobra ekipa.

Narednog vikenda u Donji Vakuf dolazi ekipa KK „Igman“ Ilidža. Bit će to posljednja utakmica „Proma“ pred domaćom publikom u ovoj sezoni.