KK Promo nakon lavovske borbe uz minimalnu razliku poražen od Leotara

0
80
Izvještaj: KK Promo Donji Vakuf
U nedjelju, 23. januara, u Trebinju je odigrana utakmica 14. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Leotar i KK Promo Donji Vakuf, u kojoj je, nakon uzbudljive penal završnice, pobijedila domaća ekipa rezultatom 82:80 (23:19; 19:18; 21:22; 19:21). Leotar je važio za velikog favorita u ovom susretu, a u uvodnih pet minuta utakmice činilo se da su na dobrom putu da slave uvjerljivu pobjedu. Naime, Promo je loše počeo i na prve poene postigli su tek na polovini prvog perioda, nakon što je Leotar poveo 11:0. Prepoznatljiva agresivna igra Leotara u odbrani, pogotovo na njihovom terenu uspjela je ukočiti prve napadačke opcije PROMA, Gatlinga i Aleksandra Ilića. No, tada su proradili momci s klupe, dvojica novajlija, Šertović i Dedajić, zajedno sa Mulaomerovićem i Urošom Ilićem, kombinovano su postigli 15 od 19 poena Proma u ovoj četvrtini, što je rezultiralo stizanjem na svega 4 poena zaostatka. U drugoj četvrtini domaći i dalje igraju svoju igru, nastoje da se odvoje, ali na svaku njihovu seriju poena, dolazila je i serija Proma, koji u finišu poluvremena stiže do izjednačenja 37:37. Ipak, nakon minute odmora, Leotar uspijeva da se serijom 5:0 ponovo odvoji. U trećoj četvrtini Leotar je ponovo u dva navrata dostizao maksimalnih 11 poena razlike. No, imali su Momci s Vrbasa odgovor i svaki put su se vraćali, da bi u zadnji period ušli sa četiri poena zaostatka. Tu prednost, večeras odlični Mulaomerović trojkom spušta na svega jedan poen, ali odmah nakon toga pravi svoju drugu nesportsku grešku, što je značilo da je za njega utakmica završena. U nastavku velika, prava rovovska borba s obje strane, sa konstantnom minimalnom prednošću domaćih. Promo je uspio još dva puta da izjednači (64:64 i 72:72). U samom finišu, pri rezultatu 78:76 Šertović nije uspio pogoditi trojku za preokret. Do kraja, Promo je bio prinuđen praviti brze lične greške, ali obje su napravljene na večeras najboljem pojedincu u redovima domaćih, Dejanu Šakotiću, koji s linije penala donosi svom timu pobjedu. Upravo Šakotić je bio najefikasniji igrač utakmice sa 23 poena, a pored njega dvocifren kod domaćih je bio Nikola Jeftić sa 17 poena, dok su Božo Đurasović i Đorđije Ninković dali po 9. U ekipi Proma najviše poena dao je Aleksandar Ilić 18, Eman Šertović 13, Shane Gatling 12, Ibrahim Mulaomerović 11, Haris Dedajic 9,Uroš Ilić 8, Ivan Pendić 6, te Dylan Carl 3 poena.
Večerašnja utakmica umnogome je podsjetila na onu od prije dvije sezone, kada nas je Leotar pobijedio tek nakon dva produžetka. Sigurni smo da ni naši domaćini nisu očekivali ovako dobru igru i ovakav otpor Momaka s Vrbasa. Domaći teren, pozicija na tabeli, grupa sjajnih preiskusnih igrača koji jako dugo igraju zajedno, sve to trebalo je za njih značiti laganu pobjedu. Iskreno, malo ko je i od onih koji redovno prate i navijaju za Promo mnogo očekivao od ove utakmice. Ali, sve to, statistiku i predviđanja, oborili su sjajnom partijom naši igrači, na koje, i pored poraza, možemo i moramo biti ponosni. Hrabrom igrom su se suprotstavili realno kvalitetnijem protivniku i tako ponudili i prisutnoj publici jedan pravi prvoligaški duel. Uz malo sreće, možda su mogli i do senzacionalnog preokreta, ali uz ovakvu igru sreća će nas stići u nekoj od narednih utakmica, sigurni smo u to. Možda je i Fortuna ovaj put željela ostati na strani ekipe koja je, ruku na srce, gotovo sve vrijeme imala prednost. Ekipi Leotara upućujemo čestitke na zasluženoj pobjedi, a čestitke na prikazanoj igri upućujemo i našim Momcima s Vrbasa. Posebno čestitamo novim igračima, Harisu i Emanu, na jako dobrom prvenstvenom debiju u žutom dresu. No, njihov pravi debi, onaj pred Žutim tornadom, čeka ih narednog vikenda, kada nam u goste dolazi ekipa Bratunca. Ukoliko ponovimo večerašnje izdanje, u našoj dvorani, uz pomoć najboljih navijača na svijetu, sigurni smo da možemo pobijediti svakog protivnika.