KK Promo: Izvještaj sa utakmica 16. kola Lige Mladih SBK

0
62

Protekli vikend selekcije KK Promo gostovale su u Travniku sa četiri selekcije, pionirke, pioniri, kadeti i juniori.

Prvu utakmicu igrali su kadeti koji su od početka utakmice nametnuli svoj ritam i cijelo vrijeme kontrolisali rezultat te tako odnijeli još jednu pobjedu rezultatom 56:67 . Najbolji pojedinci su bili Čavak, Smajić i Ugarak.

U drugom susretu snage su odmjerile pionirke, gdje su naše djevojčice nažalost upisale poraz rezultatom 45:34 vrijedi istaći da se vidi napredak u igri i da smo dobrim dijelom utakmice pružali dobar otvor uigranim Travničankama.

Treća utakmica između pionirskih selekcija je bila prava poslastica dana, žestoka borba, dosta preokreta i nedostatak koncentracije u finišu koštao je naš tim pobjede te smo izgubili rezultatom 73:72

Šlag na tortu bio je susret juniorskih selekcija.
Naši momci koriste nervozu domaćih i sjajno otvaraju utakmicu te na poluvrijeme odlazimo sa prednošću od 13 razlike.
Koju održavamo do posljednjih par minuta susreta gdje ispuštamo prvi put prednost i 20 sekundi do kraja Travnik dolazi u vodstvo 62:61
Nakon što nismo uspjeli realizovati posljednji napad ispostavit će se da je to i konaćan rezultat susreta. Vrijedi pohvaliti borbenost obe ekipe, žestoku odbranu te mnoštvo lijepih poteza, naš tim predvodio je kapiten Ćurić, Čavak te Vedad Hadžić koji je odigrao svih 40 minuta na visokom nivou.