KK Promo Donji Vakuf poražen od strane KK Bosna Sarajevo

0
117

Večeras je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu odigrana utakmica 18. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo Donji Vakuf i KK Bosna Meridianbet Sarajevo.

U veoma uzbudljivoj utakmici, u kojoj nijedna ekipa nije imala dvocifreno vodstvo, u finišu je presudilo iskustvo igrača Bosne, koji su slavili rezultatom 80:85 (27:25; 13:21; 18:13; 22:26). Nakon tijesne prve četvrtine, u drugoj Bosna uspijeva da se malo odlijepi, a Promo u igri drži Šertović, koji je u ovom periodu dao sve poene svoje ekipe.

U trećoj četvrtini, Promo, nošen podrškom domaće publike, uspijeva doći do izjednačenja i minimalnog vodstva. U zadnjem periodu presudio je vanjski šut gostiju, koji pogađaju zaredom tri trojke i odlaze na, pokazalo se, nedostižnih plus šest poena.

Strijelce gostiju predvodio je Nedim Buza sa 17 poena, Muhamed Pašalić dao je 16, Ismet Sejfić i Faris Verlašević po 13, a Vladimir Vranić 11 poena. Daleko najefikasniji igrač utakmice bio je Eman Šertović sa 33 poena, Alonzo Campbell dao je 13, Antonio Wade i Benjamin Bajramović po 9, Armin Kalić 7, Dino Alkić 6 i Emad Nezirić 3 poena.

KK Promo u narednom kolu gostuje u Trebinju, a za dvije sedmice na domaćem terenu dočekuje ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva.