KK “Promo” Donji Vakuf, poražen od ekipe KK “Radnički” Goražde

0
92

Nakon odličnog starta i dvije domaće pobjede, KK „Promo“ je u nedjelju, 29. oktobra, na gostovanju ekipi KK „Radnički“ Goražde doživio prvi poraz sezone rezultatom 97:82. Naši momci su odigrali očajno prvo poluvrijeme, posebno prvu četvrtinu u kojoj su dali svega 9 poena (27:9). I drugi period dobili su razigrani domaćini i na poluvrijeme otišli sa ogromnom prednošću od 30 poena (60:30). Tek u drugom poluvremenu uspavana ekipa trenera Hodžića uspjela je donekle da popravi utisak, ali to je bilo dovoljno samo da se spriječi totalna katastrofa. Konačnih 97:82 izgleda čak i pristojno, kako je sve izgledalo u prvom poluvremenu. Najefikasniji igrač utakmice bio je igrač „Radničkog“ i juniorski reprezentativac BiH, Adi Alikadić, sa 29 poena, Mcclaim je ubacio 20, a Cherry 18 poena. U ekipi „Proma“ izdvojili su se Marijo Blaškan sa 17, Ranko Križanović sa 16, Arijan Radan sa 15 poena.

Bilo je ovo prvo gostovanje naše ekipe u novoj sezoni i očigledno će se morati dodatno poraditi na pripremi i motivaciji igrača za utakmice u kojima nema dobro poznatog huka podrške sa donjovakufske tribine. Nadamo se da je ova utakmica bila samo prolazna kriza i da će već narednog vikenda, kada u „Promo areni“ gostuje zenički „Čelik“, pokazati koliko uistinu vrijede i obradovati svoje vjerne navijače… stoji u Izvještaju sa jučerašnje utakmice, KK “Promo” Donji Vakuf, koji smo preuzeli sa FB stranice “Proma”