Foto // KK Promo Donji Vakuf poražen od ekipe KK Bratunac

0
277

U nedjelju, 13. oktobra, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica prvog kola košarkaške Lige 12 BiH između KK “Promo” i KK “Bratunac”. Bila je ovo debitantska utakmica Donjovakufljana u elitnom rangu bh. košarke u kojoj su, nažalost, poraženi rezultatom 74:85 (9:25; 15:19; 25:23; 25:18). Rezultati po četvrtinama najbolje pokazuju situaciju na terenu. Pred skoro 1000 navijača “Momci s Vrbasa” su podlegli pritisku i jako loše otvorili utakmicu. Odbranu su razbijali neumorni Pilčević i visinom predomimantni Pantić, a u napadu je nervoza činila svoje sa promašenim polaganjima i loptama koje “cure” iz obruča.

U drugom periodu gosti i dalje dominiraju, ali “Promo”, najviše zahvaljujući Carble Ervinu, ne dozvoljava da ih Bratunčani razbiju već u prvom poluvremenu. U nastavku Donjovakufljani pokazuju da ipak nisu slučajni prolaznik u ligi. Raspucao se, uprvom poluvremenu neprimjetni Sedlarević. Koncentracija u odbrani konačno je na nivou i već u trećoj četvrtini “Promo” u nekoliko navrata stiže da -14. U zadnjem periodu nastavlja se bolja igra domaće ekipe, koju s tribina zdušno bodri popularni “Žuti tornado”. Na tri minute do kraja razlika spada na samo 9 poena, ali za potpuni preokret nije bilo vremena i snage. Po završetku utakmice, jako bučna, ali i korektna, publika je aplauzom nagradila obje ekipe i na taj način čestitala gostima zasluženu pobjedu, a svojim momcima zahvalila na vidljivom trudu i zalaganju.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Goran Vučićević iz Bratunca sa 23 poena. Kod gostiju su se još istakli Mladen Pantić sa 16, Dejan Ćup sa 14 i, možda i najbolji igrač susreta, Radenko Pilčević sa 10 poena. U “Promu” Ervin Carble i Milorad Sedlarević dali su po 19, Imran Fazlić i Sedin Karavdić po 11, Nedim Mustafica 8 i Alija Islamović 6 poena. U ovoj utakmici nije nastupio centar “Proma”, nigerijski košarkaš Prince Orizu, zbog administrativnih poteškoća, što se odrazilo na izrazitu inferiornost pod košem.
Kad se sagledaju svi segmenti utakmice, teško se oteti utisku da je “Promo” susret izgubio u prvoj četvrtini, što je bila cijena debitantskog nastupa. Ipak, u nastavku je ekipa pokazala da može mnogo bolje. U drugom kolu “Promo” gostuje u Tuzli velikom favoritu, ekipi “Slobode” a priliku za popravni pred svojom publikom imat će za dvije sedmice protiv još jednog novog člana lige, ekipe KK “Čapljina”. Zahvaljujemo našim vjernim navijačima na podršci i obećavamo da ćemo dati sve od sebe da ih vrlo skoro obradujemo boljim rezultatima – stoji u Saopćenju KK Promo Donji Vakuf