KK Promo Donji Vakuf: Osvojili smo SBK!

0
82

U Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu protekle subote je odigrana utakmica A1 lige F BiH u košarci između KK „Promo“ Donji Vakuf i KK „Travnik“.

Bio je to ujedno i komšijski derbi dva ponajbolja kluba Srednjobosanskog kantona u kojemu je domaća ekipa na kraju zasluženo slavila rezultatom 70 :58 (16:18; 20:12; 16:16; 18:12).

Dvorana u Donjem Vakufu i ovaj put bila je popunjena do posljednjeg mjesta, a skoro 1000 prisutnih gledalaca imalo je priliku gledati odličnu, borbenu utakmicu u kojoj se vidjelo da obje ekipe žarko žele pobjedu. Travnik je nešto bolje otvorio utakmicu i prvi period imao minimalnu prednost od dva poena razlike. U drugom periodu trener „Proma“, Ahmed Hodžić, insistira na presing igri u odbrani koja rezultira preokretom i prednošću domaće od 6 poena na poluvremenu. Agresivna igra obje odbrane nastavljena je tokom cijelog susreta, dosuđen je veliki broj ličnih grešaka, no utakmica dva stara sportska rivala ipak se može ocijeniti fer i korektnom. Sudijska trojka, Nikšić-Mrković-Zahiragić, dosta dobro odradila je svoj dio posla. U drugom poluvremenu „Promo“ je konstantno održavao prednost od nekoliko poena, ali mladi Karač i visoki centri „Travnika“ nisu dozovoljavali domaćinu da „prelomi“ utakmicu do njene zadnje dvije minute. A tada, hiljadu grla i dvije hiljade dlanova zagrmilo je sa tribina i ponijelo „momke s Vrbasa“ do nove pobjede kojom su, zahvaljujući boljem međusobnom omjeru, pretekli „Travnik“ na tabeli A1 lige. U ekipi gostiju ubjedljivo najbolji igrač bio je Sanin Karač sa 21 postignutim poenom, Varupa je ubacio 9, a Smajlović 8 poena. Ponovo najefikasniji u „Promu“ bio je Arijan Radan sa 19 poena, Ranko Križanović postigao je 16, Feriz Vinčević 9, Mario Blaškan 8, Dženan Japalak 7, Kenan Kalamujić 6, Ismail Hodžić 3 i Selmir Mulasmaić 2 poena.

Prije početka susreta, predsjednik Upravnog odbora KK „Promo“, Haris Hadžić, uručio je specijalnu Zahvalnicu predsjedniku KK „Travnik“, gospodinu Azemu Ejuboviću, za svu podršku koju je prijateljski sportski kolektiv pružao našim košarkašima u četiri sezone A1 lige u kojima smo domaće utakmice igrali u Travniku. Prije sudijskog podbacivanja, minutom šutnje odata je pošta preminulom prvom generalnom sekretaru Košarkaškog saveza BiH, Husienu Đeliloviću.

KK „Promo“ u naredna dva kola očekuju izuzetno teški susreti, najprije gostovanje kod lidera „Vogošće“, a zatim u Donjem Vakufu gostuje ekipa koja je godinama u samom vrhu A1 lige, odlična ekipa „Gradine“ iz Srebrenika.