KK Promo Donji Vakuf osvajač kupa SBK

0
87

Košarkaši Promo iz Donjeg Vakufa plasirali su se u završnicu Kupa Bosne i Hercegovine. Pred prepunim tribinama dvorane Osnovne škole u Travniku košarkaši iz Donjeg Vakufa  su pobijedili rezultatom 71:64 i tako osvojili kup SBK.

Utakmicu je bolje otvorio KK “Travnik” i   prvu četvrtinu slavio rezultatom 22:19. Nekoliko minuta nakon početka druge dionice utakmica je prekinuta, a razlog  je bakljada koju su napravili  najvjerniji navijači Travnika. Nakon povratka na teren Promo je  zaigrao još bolje i poluvrijeme slavio rezultatom 43:33. U trećoj četvrtini se gledala lavovska borba sa obje strane, a domaći vođeni podrškom navijača uspjevaju doći nadomak poravnanja. Međutim,  ponajviše zahvaljuči sjajnom Dini Alkiću Promo je u četvrtu četvrtinu ušao sa rezultatom 58:52.

Travnik je pokušavao da dođe do rezultatskog zaostatka, ali bezuspješno, KK “PROMO” Donji Vakuf je na kraju slavio rezultatom 71:64. Pehar za pobjedničku ekipu je  podigao kapiten Nedim Mustafica. Igrač utakmice bio je Dino Alkić sa 18 poena, 15 skokova i 6 asistencija.

KK Travnik :  Marković -, Beyreloglu -, Durmić 8, Gradaščević 10, Hadžialić -, Huseinspahić 6, Babić -, Smajlović Neven 14, Elmazoviski 3, Karač 19, Haseljić 4, Smajlović Nedim –

KK “PROMO” Donji Vakuf: Sarač -, Dedić 9, Alkić 18, Hodžić 0, Vinčević 10, Čaluk 3, Hočkić 8, Mustafica 18, Suljić 5, Mulasmajić -,.

izvor:sportavaz.ba