Juniori Željezničara na Grbavici izgubili od Atletica i oprostili se od Lige prvaka

0
95

Juniori Atletica iz Madrida pobijedili su na stadionu Grbavicu pred oko 7.000 gledalaca ekipu Željezničara rezultatom 3:1 i tako se plasirali u osminu finala Omladinske Lige prvaka.

Gosti su imali prvu priliku na utakmici kada je Dujmovć odbranio udarac Salomona, a već u 9. minuti Željo je poveo. Žerić je prošao po lijevoj strani, ubacio do Mujagića koji propušta loptu za Eldara Šehić, a desno krilo Plavih rutinski pogađa mrežu Jorgandžija.

Madriđani su u 20. minuti pogodili prečku Željinog gola kada je ubacio Moya, a Šabanadžović glavom udario loptu te je ona odsjela na okviru gola.

U 28. minuti bilo je 1:1. Grešku Željine odbrane iskoristio je Navarro koji je uzeo loptu te uz mnogo sreće dodao do Morena koji je pogodio mrežu golmana Dujmovića.

Gosti su u 32. minuti došli i do preokreta. Moreno je sjajno povukao loptu sa centra, došao do gola i matirao Dujmovića za 2:1.

Pet minuta prije odlaska na odmor dobra prilika za Plave. Žerić je ubacio iz kornera, a Velić glavom šutirao pored gola.

Željo je sjajnu priliku imao i u 44. minuti. Plavi su izveli brzu kontru nakon kornera, a u završnici na ubačaj Hajdarevića za malo kasne Šabanadžović i Mujagić.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom gostiju od 2:1.

Jaka kiša u nastavku utakmice utjecala je na igru obje ekipe, koje su pokazale izuzetnu borbenost.

Nakon nekoliko dobrih prilika s obje strane pitanje pobjednika riješio je rezervista Aguero u 68. minuti.

Igra se do kraja meča smirila. Atletico je sigurno priveo utakmicu kraju i s pobjedom rezultatom 3:1 plasirao se u osminu finala Omladinske Lige prvaka.