Italija je novi prvak Evrope

0
44

Reprezentacija Italija je novi prvak Evrope. Nakon 1:1 u regularnom toku utakmice, te nakon što nije bilo promjena u produžecima pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a tu su se bolje snašli “Azuri”.

Povela je Engleska najbržim golom u historiji finala Evropskih prvenstava, nakon što je Luk Šo (Luke Shaw) pogodio u 1:57 na asistenciju Kijerana Tripijea (Kieran Trippier). Kakvo je bilo prvo poluvrijeme Engleza, takvo je bilo drugo Italijana koji su apsolutno zasluženo stigli do poravnanja u 67. minuti nakon što je pogodio Leonardo Bonući (Bonucci).

Upravo je defanzivac bio jedan od najboljih pojedinaca “Azura”. Nakon toga je bio precizan u penal seriji u kojoj je fenomenalan bio golman Italija Đanluiđi Donaruma (Gianluigi Donnarumma) koji je zaustavio udarce Džejdona Sanča (Jadon Sancho) i Bukaja Sake (Bukayo).