Indian Wells: Džumhur savladao Harrisona

0
64

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur savladao je u prvom kolu Masters turnira u Indian Wellsu Amerikanca Ryana Harrisona 2:1 po setovima 6:4, 3:6, 7:5.

Džumhur, trenutno 67. teniser ATP liste, bolje je otvorio meč protiv 24-godišnjeg američkog igrača, koji je tokom prvog seta imao problema sa disanjem, pa je morao da zatraži i pomoć ljekara. Džumhur je iskoristio protivnikove slabosti već na startu prvog seta kada je uzeo dva breaka, što mu je bilo dovoljno da poslije 46 minuta povede sa 1:0.

Jedan break na startu drugog seta bio je dovoljan Harrisonu za poravnanje rezultata u setovima na 1:1.

U odlučujućem, trećem set na početku ponovo se bolje snašao Amerikanac. Prvi je oduzeo servis za 3:2, ali je Džumhur odmah uzvratio i zaustavio nalet Harrisona. Odlučujući detalj meča bio je 12. gem kada je Damir ponovo bio bolji i sigurnijom igrom sa osnovne linije došao do novog breaka i pobjede.

U narednom kolu Džumhur igra protiv Španca Ramosa.