Ibrahimović u 39. godini oborio rekord Milana

0
71

Fudbaleri Milana u posljednjim trenucima meča sedmog kola prvenstva Italije uspjeli su da izbjegnu poraz od Verone (2:2), a bod “Rossonerima” donio je Zltan Ibrahimović.

Tridesetdevetogodišnji švedski napadač je u trećem minutu nadoknade glavom pogodio mrežu tima iz ‘grada ljubavi’ i tako se iskupio za promašeni penal u 65. minutu. Ibra je šutirao jako i preko gola.

Ibrahimović je u sedmom uzastopnom meču Serije A bio strijelac što nikome u historiji kluba sa San Sira nije pošlo za rukom. Iskusni fudbaler je uspio oboriti rekord Andriyja Shevchenka i svoj koji je bio na snazi od 2012.

Šveđanin je seriju počeo 29. jula u duelu sa Sampdorijom kada je bio dvostruki strijelac, a potom je pogađao mreže Cagliarija, Bologne (dva), Intera (dva), Rome (dva), Udinesea i Verone. U duelima sa Crotoneom i Spezijom nije bio u sastavu zbog korona virusa.

Ibrahimović je u drugom dijelu prošle sezone postigao deset golova u 18 mečeva.