6.9 C
Donji Vakuf
Četvrtak, Mart 28, 2024
Naslovnica Vijesti Sport Hamilton sa puknutom gumom stigao do 87. pobjede u karijeri

Hamilton sa puknutom gumom stigao do 87. pobjede u karijeri

0
56

Lewis Hamilton u nedjelju je slavio u trci za Veliku nagradu Velike Britanije, i tako ostvario 87. pobjedu u karijeri te se približio rekorderu Formule 1 Michaelu Schumacheru na četiri trijumfa zaostatka, prenosi Anadolu Agency (AA).

U rekordnoj sedmoj pobjedi u Silverstoneu vozač Mercedesa bio je brži za šest sekundi od Maxa Verstappena iz RB Racinga, koji je tri kruga prije kraja iskoristio što je Hamiltonovom klupskom kolegi Valtteriju Bottasu pukla guma, pa je na kraju zauzeo 11. mjesto.

Imao je Verstappen i veliku priliku pobijediti, jer je i Hamiltonu pukla guma pola kruga prije kraja trke. No, vozač RB Racinga je bio u boksu, gdje je mijenjao pneumatike, tako da nije iskoristio to što je Hamilton jedva stigao do cilja. Treće mjesto zauzeo je Charles Leclerc iz Ferrarija.

Hamilton je vodeći u poretku vozača sa 88 bodova, a prate ga Bottas sa 58 i Verstappen sa 52. U poretku konstruktora Mercedes je ubjedljivo vodeći sa 146 bodova, a slijedi ga RB Racing-Honda sa 78.

Sljedeća trka šampionata Formule 1 ponovo će se voziti u Silverstonu narednog vikenda, kada je na programu Velika nagrada 70. godišnjice.