Gol Farisa Dževahirića za pobjedu U-15 reprezentacije BiH, Jusuf Terzić kapiten u susretu sa Sj.Makedonijom

0
438

U Trening centru NS/FS BiH u Zenici U15 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas odgovarajuću selekciju Sjeverne Makedonije sa 2:1 u susretu polufinala memorijalnog turnira „Josip Katalinski-Škija“, prenosi zvanična stranica Fudbalskog saveza BiH.8

Bh. pioniri do prednosti dolaze već u 3. minuti. Sanin Mešić odlično prolazi po lijevoj strani i šalje loptu na drugu stativu gdje se najbolje snalazi Andrej Mićić koji postiže gol za 1:0.

Nakon kornera sa desne strane u 16. minuti dobru priliku je imao i Amar Ibrišimović, ali je golman Sjeverne Makedonije David Iloski odlično intervenisao.

Sergej Ignatkov odlično šutira u 21. minuti sa distance, ali lopta odlazi preko gola.

U 35. minuti gosti izjednačuju rezultat. Stefan Mladenosvski zaobilazi golmana Mladena Jurkasa i šutira, bh. defanzivci izbijaju loptu, ali ne na vrijeme jer je ona prešla gol-liniju i na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom 1:1.

Mićić u 45. minuti šutira iz slobodnog udarca sa preko 20 metara, a Ilioski je još jednom bio na visini zadatka i izbacuje loptu u korner.

Odličnu priliku bh. tim je imao u 49. mnuti. Mićić glavom loptu šalje ka Farisu Dževahiriću koji izlazi sam na protivnički gol, pokušava da lobuje golmana, ali nije bio precizan.

Dževahirić se u 67. minuti odlično izborio za poziciju za šut, ali je pogodio prečku.

Što nije uspio tada, Faris Dževahirić uspijeva minutu poslije, kad nakon centaršuta Filipa Šakote sa desne strane loptu sa peterca prosljeđuje u mrežu za konačnih 2:1.

Dobar pokušaj sa distance imao je i Mahir Bešić u sudijskoj nadoknadi vremena, ali lopta odlazi pored gola.

U drugom polufinalnom meču u zeničkom Trening kampu u 18:00 sati sastaće se selekcija Sarajeva i Istočnog Sarajeva-selekcija Beograda.

Bosna i Hercegovina-Sjeverna Makedonija 2:1 (1:1)