4.7 C
Donji Vakuf
Petak, April 19, 2024
Naslovnica Istaknute vijesti Futsal reprezentacija BiH izborila prvi plasman na EURO

Futsal reprezentacija BiH izborila prvi plasman na EURO

0
67

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedom na Rumunijom (5:0) plasirala se po prvi put u svojoj historiji na Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Ive Kreze historijski rezultat ostvarili su zahvaljujući četiri pobjede u nizu u kvalifikacionoj grupi 4, iako su pred njima još dva susreta.

Naša selekcija je dominirala dobrim dijelom prvog poluvremena. U četvrtoj minuti je naš nacionalni tim imao dobru priliku preko Jelića, a sredinom prvog perioda udarce Radmilovića i Ivankovića izblokirala je rumunska odbrana.

Ipak, u 18. minuti Ivaković je uspio zatresti mrežu Tonite, a već u narednj minuti Kahvedžić je imao dobru šansu. Ipak, ostalo je 1:0 nakon prvih 20 minuta.

Već u prvoj minuti nastavka Kahvedžić je udvostručio prednost naše selekcije, da bi četiri minute kasnije kapiten našeg tima Alen Radmilović odlično se snašao, te poslije prave majstorije pogodio iz skoro “mrtvog ugla” za 3:0.

Imali su i Rumuni svoje prilike, no Milanović je vrhunski odradio svoj dio posla.

Tri minute prije kraja Kahvedžić je svojim drugim golom večeras povisio na 4:0, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat. U posljednjoj minuti Jelić je poslije asistencije Handžića pogodio za konačnih 5:0.

Po isteku 40. minute uslijedilo veliko slavlje najboljih futsalera naše zemlje koji su prvi puta u historiji izborili plasman na Evropsko prvenstvo.

Za kraj vrijedi reći da se BiH večerašnjom pobjedom priključila selekcijama Rusije, Hrvatske, Azerbejdžana, Španije i Italije koje su poslije četiri odigrana kola osvojile svih 12 bodova.

Na kraju vrijedi još reći, da u narednom kolu, koje je na programu u aprilu, BiH igra protiv Sjeverne Makedonije.