Fudbalski klub Radnik ostvario drugu pobjedu u sezoni

0
89

U okviru 4. kola Druge lige grupa Zapad, Fudbalski klub “Radnik” je ostvario pobjedu protiv Nogometnog kluba “Brekovica 78” iz Bihaća ukupnim rezultatom 3:1.  Domaći fudbaleri su bolje otvorili utakmicu, kontrolisali igru i stvorili nekoliko prilika na početku utakmice, ali terensku nadmoć nisu uspjeli krunisati pogotkom. Kako se prvo poluvrijeme bližilo kraju, gosti su uspjeli uspostaviti ravnotežu na terenu stvorivši par solidnih prilika. Pred odlazak na odmor, Mirnes Došlić je nakon sjajnog driblinga izašao pred golmana gostiju, ali je šutirao iznad gola. U konačnici, na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu,  šef stručnog štaba Edin Smajić je napravio nekoliko rokada na terenu, što je urodilo polodom nakon 20 minuta igre kada je za Radnik nakon prekida pogodak postigao Husein Hajdarević. Nakon vodstva, domaći su u potpunosti preuzeli kontrolu nad utakmicom i bilo je samo pitanje trenutka kada će postići novi gol. A to se ubrzo i desilo. Tarik Tutkur je nakon snajnog driblinga izborio kazneni udarac koji je sam realizovao. Isti igrač je postigao i treći pogodak nakon sjajne akcije iz kontranapada. Pred sami kraj susreta, gosti su uspjeli postići počasni pogodak preko Senada Derviševića.

Naši fudbaleri sada imaju dvije pobjede i dva poraza iz četiri utakmice. Obje pobjede su ostvarene na domaćem terenu. U dosadašnjem dijelu sezone su postigli pet golova, a isto toliko su i primili.