FOTO / Velika pobjeda KK Promo Donji Vakuf u Živinicama

0
121

U nedjelju, 25. novembra, u okviru šestog kola A1 lige, ekipa KK „Promo“ gostovala je u Živinicama ekipi KK „IBU Spartans“. Bio je to ujedno i derbi kola u kojemu su „momci s Vrbasa“ ostvarili uvjerljivu pobjedu rezultatom 65:81 (12:29; 21:22; 16:13; 16:17). „Promo“ je odlično otvorio utakmicu i odigrao svoju najbolju četvrtinu u ovoj sezoni, te nakon deset minuta imao čak 17 poena prednosti. U preostala tri perioda domaća ekipa se malo pribrala, međutim ekipa „Proma“, koju ove godine veoma uspješno vodi Bakir Srna, pametnom igrom i punom koncentracijom do kraja susreta, nije dozvolila da se stečena prednost počne smanjivati. Za „IBU Spartans“ Ado Korkutović postigao je 22 poena, a Denis Mestrić i Rusmir Grošić po 15. „Promo“ je ponovo predovdio kapiten Nedim Mustafica sa 26 poena, iskusni Amir Dovadžija dao je 20, Dino Alkić 15, Admir Džihan 8, Ismail Hodžić 7, Nikola Budić 4 i Damir Kasun 3 poena.

Ova utakmica pokazala je da odličan skor u prvih pet kola od 4 pobjede i jednog poraza nije plod slučajnosti i da su Donjovakufljani ove godine okupili sjajan tim koji je s punim pravom na samom vrhu tabele A1 lige. Vraćanje vođe ove ekipe, kapitena Mustafice, u matični klub svakako je najbolji potez uprave kluba ovog ljeta. Uz to, u klub se vratio i naš Admir Džihan Borac, a pametnim scoutingom pronađena su i prava pojačanja neophodna za dobar rezultat. U svemu tome, veliki dobitak je i to da su naši mladići, Dino Alkić i Ismail Hodžić, iz utakmice u utakmicu sve bolji i bolji. Čestitamo momcima i treneru Srni na ostvarenoj velikoj pobjedi. Narednog vikenda u „Promo arenu“ dolazi zenički „Čelik“. Mislimo da je ova pobjeda najljepša pozivnica najboljim navijačima na svijetu, onim donjovakufskim, da dođu i podrže svoj tim, – stoji u Saopćenju na zvaničnoj FB stranici KK Promo Donji Vakuf