FOTO/Uvjerljiva pobjeda “Proma” protiv “Leotara”

0
109
U nedjelju, 31. januara, u Donjem Vakufu odigrana je utakmica 17. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Promo i KK Leotar Trebinje.
U veoma borbenom susretu zasluženu pobjedu slavio je Promo rezultatom 81:65 (13:7; 16:17; 30:18; 22:23). Prvo poluvrijeme obilježile su veoma čvrste odbrane i jako loš procenat šuta obje ekipe sa svega 53 poena za 20 minuta (29:24). Promo odlično otvara drugo poluvrijeme, serijom 6:0. Tu prednost održava do polovine treće četvrtine, kada Leotar ponovo prilazi na svega 5 poena zaostatka 44:39. Trener Ninić traži time out, nakon kojeg na parket šalje Admira Džihana, što se pokazalo odličnim potezom. Upravo njegovim poenima, asistencijom i krađom lopte Promo pravi seriju 10:0.
Do kraja utakmice raspoloženi domaći igrači, koji večeras nisu imali slabu tačku, održavali su prednost od 15 do 20 poena i rutinski priveli utakmicu kraju. U ekipi Leotara Nikola Đurasović dao je 15 poena, a Nemanja Milidragović i Božo Đurasović po 12 poena. Kapiten Proma Nedim Mustafica ponovo je odigrao savršenu utakmicu sa 20 poena i 10 skokova, CJ Wilson dao je 18 uz 6 asistencija, Admir Džihan 13 uz 7 asistencija, Ibrahim Mulaomerović 8, Dino Alkić i Antonio Wade po 7, Berin Gudić 5 i Miloš Kostić 3 poena.
Bila je ovo sedma pobjeda sezone za Momke s Vrbasa, posebno draga jer je ostvarena protiv ekipe iz vrha tabele kojoj smo se u potpunosti uspjeli revanširati za težak poraz u prvom dijelu sezone. U naredna dva kola slijede utakmice protiv ABA 2 ligaša, najprije gostovanje Borcu u Banja Luci, a zatim u Donji Vakuf dolazi lider na tabeli, ekipa Sparsa iz Sarajeva. Vjerujemo da naši momci, ukoliko ponove večerašnji igru, mogu ravnopravno da se nose sa svakim protivnikom. Nažalost, kako stoje stvari, do kraja sezone igrat će se bez publike, ali brojne poruke koje dobijamo od naših navijača pokazuju da su Momci s Vrbasa i dalje među najgledanijim ekipama lige, makar putem malih ekrana. Svima još jednom zahvaljujemo za riječi podrške i nadamo se da ćemo im najljepšu zahvalnicu uputiti kada ispunimo zadani cilj, opstanak u društvu najboljih košarkaških ekipa Bosne i Hercegovine.