FOTO / Pobjeda pionira, remi pretpionira FK „Radnik“ Donji Vakuf

588
FK
FK "Radnik" Donji Vakuf

Danas su na Gradskom stadionu u Donjem Vakufu u okviru 9. kola Omladinske lige SBK/KSB snage odmjerile ekipe FK „Radnik“ Donji Vakuf i NK „Sportprevent“ iz Bugojna.

Pioniri FK „Radnik“ Donji Vakuf upisali su pobjedu nad vršnjacima iz NK „Sportprevent“ Bugojno rezultatom 2-1. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1-0. Strijelac prvog gola na meču bio je Švago Adem u 15. minuti.

Na samom startu drugog poluvremena pioniri FK „Radnik“ Donji Vakuf udvosrtučuju prednost. Strijelac drugog gola je Kovačević Adel.

Do kraja meča pioniri NK „Sportprevent“ Bugojno uspjeli su postići utješni gol koji je postigao Dedić Alen u 58. minuti.

Za pionirsku ekipu FK „Radnik“ Donji Vakuf nastupali su:

Prvih 11: 1. Žuljko Tarik 2. Keran Elvedin 3. Dogan Eldin 5. Orlović Esad 7. Šeho Alija 8. Dervišić Aid (C) 10. Kovačević Adel 11. Žgalj Merim 16. Vinčević Belmin 17. Imamović Rifet 18. Švago Adem

Klupa: 4. Dervišić Anid 6. Terzić Ahmed 9. Osmić Ali 13. Ždralović Muhamed 14. Selimović Ensar 15. Kunić Amer

FOTO GALERIJA:

Duel pretpionira FK „Radnik“ Donji Vakuf i NK „Sportprevent“ Bugojno bio je meč za jesenju titulu Omladinske lige SBK/KSB.

Meč su bolje otvorili pretpioniri FK „Radnik“ Donji Vakuf koji već u 2. minuti stižu do prednosti. Strijelac vodećeg gola je Švago Ajdin.

Potom je uslijedio preokret. Prvo je Parić Emrah poravnao rezultat na 1-1 a zatim je Imamović Tahir iz penala donio vodstvo ekipi NK „Sportprevent“ Bugojno.

Zatim još jedan preokret, ovaj put u režiji FK „Radnik“ Donji Vakuf. Prvo je strijelac prvog gola za FK „Radnik“ Donji Vakuf Švago Ajdin izjenačio rezultat na 2-2 a potom sjajnim golom iz velike udaljenost Terzić Jusufa FK „Radnik“ Donji Vakuf ponovo dolazi u vodstvo.

Do kraja meča NK „Sportprevent“ Bugojno golom Marka Jurlete dolazi do izjednačenja i boda koji ujedno znači i titulu jesenjeg prvaka Omladinske lige SBK/KSB.

Za pretpionirsku ekipu FK „Radnik“ Donji Vakuf nastupali su:

Prvih 11: 1. Gromila Anis, 2. Orahovčić Amar, 3. Alibašić Emrah, 4. Čepalo Faris, 6. Terzić Jusuf (C), 9. Bašić Adnan, 11. Ganibegović Mehmed, 14. Kulaš Ismail, 15. Jusić Šaban, 18. Švago Ajdin, 19. Daul Salih

Klupa: 22. Bungurać Hamza, 23. Čizmo Aid, 26. Orahovčić Ishak, 28. Smajić Ahmed, 33. Kelić Edhem, 38. Smajlović Haris, 48. Zahirović Faris

Uzrast: Pretpioniri

FK „Radnik“ Donji Vakuf – NK „Sportprevent“ Bugojno 3-3

Strijelci: Švago Ajdin (dva gola), Parić Emrah, Imamović Tahir, Terzić Jusuf, Marko Jurleta

Glavni sudija: Zec Irfan,

Pomoćne sudije: Ridžal Advan, Avdibašić Eldar