FOTO/Ključala “Promo arena” istopila “Čelik”

0
422

U subotu, 4. maja, u Donjem Vakufu igran je prvi susret finala A1 lige između KK “Promo” i KK “Čelik” Zenica. U večeri u kojoj su i igrači i navijači “Proma” nadmašili sami sebe, Zeničani nisu imali nikakve šanse i na kraju su “Momci s Vrbasa” zasluženo slavili rezultatom 88:71 (21:20; 33:15; 23:19; 11:17).

Kakav takav otpor raspoloženim Donjovakufljanima “Čelik” je pružio samo u prvom periodu. Ipak, iako je trener gostiju upozorio na Mustaficu i Peljtu, nisu imali načina da zaustave fantastični dvojac, a njima se pridružio i sjajni Alkić najboljom partijom u sezoni, te je i ovaj period završio prednošću “Proma”.

U drugoj četvrtini, nošen vatrenom podrškom preko 1000 navijača, “Žuti tornado” pomeo je crveno-crne i na poluvrijeme odlazi sa 19 poena prednosti. U nastavku ista priča, velika požrtvovanost u odbrani i rešetanje protivničkog koša iz svih pozicija. Kada je, na sedam minuta prije kraja, Mustafica zakucao za ogromnih plus 30 (84:54), slavlje je moglo početi. Do kraja, trener Jugo daje priliku mladim Čuriću, Hadžiću i Ganiću, te gosti uspijevaju izbjeći totalnu katastrofu i smanjiti na konačnih 17 razlike.

Mirza Keso dao je 18 poena u ekipi “Čelika”, Kerim Dragolj 16, a Anes Podojak 10. Nedim Mustafica ponovo je odigrao kapitenski postigavši 26 poena uz 14 skokova, Dinko Peljto dao je 20 (10 asistencija), Dino Alkić 19, Ismail Hodžić 7, Damir Kasun 6 Ajdin Čurić 4, te Strahinja Jovanović, Rijad Smajlović i Mahir Ferhatbegović po 2 poena.

Sudijska trojka, Karović-Lasetović-Nožinović, odlično je odradila svoj posao, bez i jedne situacije koja bi izazvala negodovanje aktera utakmice i navijača.

A o navijačima, ovaj put, najbolje će kazati fotografije i video snimci. Nije što su naši, ali stvarno su najbolji na svijetu. HVALA, HVALA, HVALA, milion puta. Idemo dalje, još je korak do pehara. Njega možemo napraviti u Zenici, gdje se igra druga utakmica finalne serije u četvrtak u 20:30 sati. Vjerujemo da ćemo, uz vašu podršku, u tome i uspjeti, te tako završiti najsjajniju stranicu historije donjovakufskog sporta. Za Vakuf, za “Momke s Vrbasa”, za budućnost – “nek’ nas naša djeca pamte”,istakli su iz Proma.