FOTO/”Čelik” bolji od “Proma”

0
103
U subotu, 23. januara, u Zenici je odigrana utakmica 16. kola Prvenstva BiH za košarkaše između KK Čelik i KK Promo Donji Vakuf u kojoj je slavila domaća ekipa rezultatom 88:75 (23:20; 15:23; 21:16; 29:16). U prvom periodu nešto bolja igra Čelika koji završava prvih deset minuta s prednošću od 3 poena.
U drugoj četvrtini Promo je odigrao svoju najbolju dionicu, uspjeli su preokrenuti rezultat i na poluvrijeme otići s pet poena prednosti. Promo i u nastavku konstantno vodi. No, ključni momenat susreta, nakon kojeg je igra Proma pala, je četvrta lična kapitena Mustafice tačno na polovini trećeg perioda. Trener Ninić šalje ga na klupu. Bez igrača koji gotovo svaku utakmicu igra 40 minuta i koji je pravi vođa na terenu, šanse za ostvarenje povoljnog rezultata su znatno opale. Do početka zadnjeg perioda Čelik uspijeva poravnati, a onda, na početku četvrte četvrtine iskusni Avdibegović pogađa dvije vezane trojke, Božović dodaje još jednu za velikih plus deset na strani Čelika. Do kraja, Promo ne uspijeva da uhvati priključak i domaća ekipa zasluženo slavi. Najefikasniji u ekipi Čelika bio je Haris Delalić sa 23 poena, Milivoje Božović dao je 21, Ermin Dedić 11, a Srđan Gavrić 10 poena. Za Promo, 21 poen dao je Berin Gudić, CJ Wilson 16, Nedim Mustafica 11, Dino Alkić i Ibrahim Mulaomerović po 7, Antonio Wade 6 i Admir Džihan 4 poena.
Momci s Vrbasa odigrali su jako dobre tri četvrtine, ali je jasno da nedostaje igrača u rotaciji za održavanje tog nivoa tokom cijele utakmice. Narednog vikenda u Donji Vakuf dolazi ekipa Leotara iz Trebinja koja je nanijela najteži poraz našem timu u prvom dijelu sezone. Nadamo se da ćemo u toj utakmici pronaći pravi ritam i igru kojom se možemo revanširati Trebinjcima.