FK “Radnik” poražen na domaćem terenu

0
80

Donjovakufski fudbaleri u okviru 7. kola NS FBiH grupa Zapad, jučer su doživjeli prvi poraz na domaćem terenu rezultatom 1 : 2. Gosti iz Viteza su odlično otvorili utakmicu i nakon 10 minuta igre stižu u vodstvo kao posljedica slabe reakcije odbrambenih fudbalera Radnika. Domaći su brzo uzvratili i poravnali rezultat. MIrnes Došlić se izborio za poziciju, uputio je udarac koji gostujući golman odbija pravo na nogu Huseina Hajradervića koji pogađa za 1 : 1. Do kraja poluvremena, obje ekipe su promašile nekoliko izglednih prilika za vodstvo, ali se rezultat nije mijenjao.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili gosti koji su nametnuli svoj ritam i stvorili nekoliko dobrih prilika za gol. Kako je utakmicama odmicala, rasle su i tenzije na terenu. Cijelim svojim tokom, utakmica je obilovala grubim startovima i žutim kartonima, a sve je kulminiralo 20 minuta prije kraja kada je jedan gostujući igrač grubo startao nad Tarikom Tutkurom, što je izazvalo oštru reakciju igrača Radnika i domaće publike. Sudija je u konačnici isključio pomenutog igrača, te su domaćini stekli brojčanu prednost na terenu. Od tog trenutka, naši momci su u potpunosti preuzeli kontrolu nad igrom i stvarali prilike pred golom Viteza. Čak su uspjeli izboriti i kazneni udarac koji Tarik Tutkur nije uspio realizovati. Kazna za promašeni jedanesterac je stigla veoma brzo jer gosti uspijevaju postići novi pogodak, koji je na kraju bio dovoljan za sva 3 boda.

Našim fudbalerima je ovo bio prvi domaći poraz. Do sada su ubilježili 2 pobjede i  5 poraza, uz gol razliku 6 : 10.

U sljedećem kolu putuju u goste ekipi “Viteza” iz Bužima.