FK “Radnik” ostvario drugu pobjedu zaredom

0
83

Momci koje sa klupe predvodi Edin Smajić polako hvataju formu i napreduju ka sredini tabele. Nakon što su prije 8 dana ostvarili pobjedu u Bužimu protiv ekipe Viteza, jučer su u sklopu 9. kola  Druga lige FBiH –  grupa Zapad na domaćem terenu slavili pobjedu rezultatom 2:0 protiv ekipe NK “Sloga” iz Bosanske Otoke.  Radnik je odmah na početku uspostavio terensku inicijativu, držao loptu, kontrolisao igru i nakon 20 minuta igre došao do vodstva. Enver Kunić je poslao upotrebljivu loptu za Ibrahima Terzića, koji nakon sudara dva gostujuća odbrambena igrača izlazi sam pred golmana i rutinski pogađa za vodstvo. Ubrzo nakon toga, gosti su imali sjajnu priliku za izjednačenje ali se nisu snašli pred golom Radnika. Do kraja poluvremena, Radnik je pokušavao povećati vodstvo, ali  rezultat nakon 45 minuta igre je glasio 1:0.

Stanje na terenu se bitnije nije mijenjalo niti u drugom poluvremenu. Domaći su kontrolisali igru i čekali priliku da udvostruče vodstvo. To se na kraju i desilo, kada je Tarik Tutkur postigao drugi gol za novu pobjedu fudbalera Radnika.

Naši momci sada imaju 12 bodova iz 9 utakmica, uz gol razliku 9:10. Sljedeće kolo gostuju Rudaru u Han Biloj, a zatim dočekuju ekipu Kiseljaka.