Fantastična utakmica i pobjeda “Proma” nad sarajevskom Bosnom

0
61

U sportskoj dvorani Osnovne škole Travnik u subotu 20. februara odigrana je utakmica 16. kola A1 lige Federacije BiH u košarci u kojoj je Košarkaški klub „Promo“ Donji Vakuf ugostio nekadašnjeg evropskog prvaka, najveću ekipu u historiji bh. košarke, sarajevsku Bosnu.

Oko 200 prisutnih gledalaca imalo je priliku uživati u izuzetnoj košarkaškoj predstavi u kojoj su domaćini slavili konačnim rezultatom 92-79.

Donjovakufljani su dobro otvorili utakmicu, prednost u prvoj četvrtini bila je u jednom trenutku i osam poena. Ipak, ovaj period završen je s pet poena prednosti 23-18. U drugom periodu, zahvaljujući izvanrednoj realizaciji u napadu i nešto boljoj odbrani, „Promo“ povećava svoju prednost i rezultat na poluvremenu glasi „Promo“ 52 – „Bosna“ 38.

U nastavku utakmice Mustafica i drugovi ulaze furiozno i u jednom trenutku prednost iznosi čitavih 26 poena. Gosti su uspjeli zaigrati bolje i smanjiti prednost do kraja trećeg perioda na 16 poena, 77-61. U posljednjem periodu košarkaši „Bosne“ zaigrali su nešto bolje i u nekoliko navrata spuštali prednost „Proma“ na 9 poena. Zahvaljujući maksimalnom zalaganju svih igrača na terenu i gromoglasnoj podršci publike, Vakufljani nisu dozvolili da utakmica uđe u neizvjesnu završnicu.

Mladi Džihan, Dedić, Hodžić, Alkić i Đedović, uz iskusnije Mustaficu, Vinčevića, Atića i braću Faruka i Kenana Kalamujića, vođeni odlično s klupe od strane trenera Suada Hodžića – Dude, učinili su sve da na kraju obraduju svoje vjerne navijače.

Najefikasniji u „Promu“ bili su Mustafica sa 22 poena, Dedić i Faruk Kalamujić postigli su po 17 poeana, Vinčević 14 i Džihan 13 poena. Kod gostiju, Rešidović je ubacio 16, Delalić 14, a Dragičević 13 poena. Ovom pobjedom, „Promo“ se vratio na četvrto mjesto na tabeli koje vodi u doigravanje za ulazak u ligu 12.

U narednom kolu „Promo“ gostuje direktnom konkurentu u borbi za play off, zeničkom „Čeliku“.

izvor:info/foto KK Promo