Euroelegant osvajač 6. Zimskog malonogometnog turnira

Noćas je u Sportskoj dvorani u Donjem Vakufu nakon velikog broja kvalitetnih utakmica, finalnom utakmicom spuštena zavjesa na 6. Zimski malogometni turnir. Od trideset ekipa, koliko ih je učestvovalo od prvog dana, za trofej najboljeg su se pred prepunim tribinama borile ekipe Restoran 6 Braće i Euroelegant.

Na samom početku današnjeg programa, revijalnu utakmicu su odigrale selekcije cicibana FK Radnika i NK Jajca.

Utakmica za treće mjesto je počela s malim zakašnjenjem, a sastale su se poraženi polufinalisti, ekipe Struktura Jajce i Restoran Real Bugojno. Pobjedu su slavili Bugojanci i tako trećim mjestom krunisali dobre nastupe tokom cijelog turnira.

Pobjedničku ekipu je u vodstvo doveo Asmir Bevrnja i ubrzo nakon toga, Jajčanima je izjednačenje donio Jusuf Vunić. Iako je Struktura dominirala većim dijelom utakmice, te su u rasponu od nekoliko minuta čak tri puta pogađali okvir gola, kazna za promašaje je stigla u posljednjem minutu susreta kada je za pobjedu ekipe Restoran Real pogodio Edis Sušić.

Prije finalne utakmice izvučeni su i sretni dobitnici u sklopu tombole koju je upriličio organizator turnira zajedno sa sponzorima.

Finalna utakmica je opravdala sva očekivanja i pobjednik je odlučen nakon boljeg izvođenja penala, a po prvi put je slavila ekipa Euroelegant. Konačni rezultat je glasio 7:5, nakon što je regularni dio završen rezultatom 3:3.

Euroelegant je bolje otvorio utakmicu i poveo golom Mirka Čečure. Restoran 6 Braće brzo uzvraća i preko Tarika Tutkura dolazi do poravnanja. Sredinom prvog poluvremena, golman Euroeleganta Haris Čakić doživljava povredu, i njegov tim ostaje bez golmana, a mjesto među stativama zauzima igrač, tako da Euroelegant do kraja utakmice igra s igračem više u polju.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, a sredinom drugog, Tarik Tutkur nakon odličnog duplog pasa sa Edinom Gegićem postiže novi pogodak. Euroelegant se ne predaje i preko sjajnog Mirka Čečure dolazi do poravnanja. Pred sami kraj utakmice, desila se prava drama. Prvo je Restoran 6 Braće došao do vodstva golom Gegića, ali pred sami kraj susreta, Mirnes Došlić postiže autogol za konačan rezultat u regularnom dijelu (3:3).
Ubrzo se pristupilo izvođenju penala, a veću dozu koncentracije pokazala je ekipa Euroelegant koja je bila precizna četiri puta, dok je Restoran 6 Braće promašio dva penala.

Organizator je prije samog proglašenja pobjednika, uručio nagrade za najboljeg strijelca, golmana i igrača turnira. Najbolji golman je Haris Čakić, strijelac Emir Milanović, a najboljim igračem je proglašen Tarik Tutkur.

Pored odlične organizacije, vrijedi pohvaliti i Donjovakufsku publiku koja je u ovih petnaestak dana u velikom broju pratila utakmice u Sportskom dvorani i još jednom dokazala ono što smo svi znali, a to je da je Donji Vakuf pravi sportski grad.