Džumhur stigao do polufinala preko četvrtog igrača svijeta

0
62

Nakon sjajnih partija u Sankt Petersburgu i kineskom Shenzhenu, Damir Džumhur i danas je upisao pobjedu u četvrtfinalnom susretu ovog ATP turnira, gdje je savladao 4. igrača svijeta Nijemca Alexandera Zvereva.

Iako je njemački teniser bolje otvorio meč, napravivši break već na samom startu, čime je stigao do vodstva od 2:0 u prvom setu, Džumhur je uspio uzvratiti na početni udarac. Naime, u naredna četiri gema najbolji bh. teniser napravio je strašnu seriju od četiri poena, uz dva breaka, čime je stigao do prednosti od 2:4 prije završnice prvog seta.

Nakon toga, Zverev je uspio na kratko da prekine Damirovu seriju, a zatim smo do kraja seta gledali borbu u kojoj su obojica tenisera osvajali svoje servise. To je, u konačnici, više odgovaralo Džumhuru koji osvajajući svoje servise stiže do prvog poena u ovom meču, čime je poveo 0:1 u setovima.

Za razliku od predstave u prvom setu, na početku drugog perioda igre Džumhur se dosta mučio u igri, te je imao dosta problema i sa svojim servisom, koji ga je dobro služio u prvom setu. Ipak, to ga je koštalo izgubljenog servisa, što je Zvereva nakon pet gemova dovelo do visoke prednosti od 4:1. No, onda je kod bh. tenisera ponovo proradio inat, te Džumhur istom mjerom uzvraća i samo tri gema nakon tog stiže do izjednačenja od 4:4.

Nakon toga oba tenisera su uspjela osvojiti svoj servis, a onda u ključnim trenucima na kraju seta Džumhur uspijeva napraviti sjajan posao i uz nekoliko grešaka Zvereva stiže do breaka za vodstvo od 5:6.

To je bio ujedno i posljednji udarac koji je zadao njemačkom teniseru, jer je uz svoj servis u posljednjem gemu lako stigao do pobjede od 4:6, 5:7 u setovima.

Zahvaljujući ovoj pobjedi, Džumhur je dodatno povećao svoj sjajan rezultat u posljednjim mečevima i ponovo se upisao u historiju bh. tenisa, stigavši do najboljeg rankinga karijere, te će bez obzira na rezultate do kraja turnira napredovati na ATP listi, odnosno zasjest će na 37. poziciju ove liste.

U narednom, polufinalnom susretu, Džumhur će imati nešto lakši zadatak jer ga tamo dočekuje Ukrajinac Alexandr Dolgopolov, koji se nalazi na 53. mjestu ATP ljestvice.