Donjovakufljanin Enver Kulašin sinoć postigao pogodak protiv Željezničara

0
255

Derbi 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pripao je fudbalerima Borca koji su nakon preokreta na Grbavici savladali ekipu Željezničara (2:1).

“Plavi” sa Grbavice poveli su u 27. minuti preko Žozefa Amoe (Joseph Amoah). No, slavlje domaćih trajalo je svega sedam minuta, a poravnanje Banjalučanima donio je bivši fudbaler Željezničara Enver Kulašin. Gosti su tri minute kasnije imali priliku, kada je Aleksandar Vojinović ostao sam na osam metara od gola, ali je šutirao pravo u Josipa Bendera.

U 57. minuti novi problemi za Željezničar. Santos Klerismario (Clerismario) je zaradio direktan crveni karton nakon udaranja Nikole Andrića. Nakon toga “Plavi” su više gledali svoj gol.

U 65. minuti zabilježen je prekid. Nakon što je sudija Luka Bilbija poništio gol Željezničaru, jedan navijač sa zapadne tribine je prilikom protestovanja pao sa tribine. Njemu je ukazana pomoć, a susret je nastavljen poslije šest minuta prekida.