Dobri nastupi Nurkića i Teletovića u NBA ligi

0
82

Sjajni bh. centar Jusuf Nurkić debitovao je večeras u NBA ligi.Njegovi Denver Nuggetsi su u svom Pepsi Centru savlladali Detroit Pistonse 89:79, a Nurkić je u debiju u najjačoj ligi svijeta bio izuzetan.

Veoma izjednačena košarka igrala se u Coloradu. Timovi su se smjenjivali u vodstvu tijekom prve dionice, a priliku za igru je u prvoj četvrtini dobio i Nurkić, koji je posao obavio zaista sjajno.

Nakon prvog perioda Denver je imao dva poena prednosti (23:21), da bi i u ostatku prvog poluvremena igra bila dosta izjednačena. Uspjeli su Pistonsi u jednom trenutku da odu na šest poena prednosti (38:32), ali su Nuggetsi serijom od 10:2 u finišu prvog dijela došli do vodstva na poluvremenu (42:40).

Precrtana igra iz prvog dijela viđena je i u nastavku. Oba tima su imala svoje periode igre u kojima su bili bolji rival na parketu. Nurkić je ponovo dobio minute, koje je jako dobro koristio. Nakon tri četvrtine, Denver je imao ponovo dva poena prednosti (65:63).

Neizvjesna košarka igrala se i u posljednjoj dionici. Denver je uspio da sa dvije vezane trojke ode pet razlike devet minuta prije kraja (73:68). Ipak, nakon minute odmora Detroit se vratio. Do kraja se igrala dosta zanimljiva košarka, a bolje se snašao domaći tim, koji je stigao do pobjede na otvaranju sezone.

Nurkić je odradio izuzetan posao na debiju. Ubacio je pet poena uz sedam skokova za 13 minuta na parketu. Kod Nuggetsa je najefikasniji bio Kenneth Faried sa 22 poena i 17 skokova, dok je na drugoj strani Josh Smith ubacio 25 poena.

Težak poraz doživjeli su košarkaši Brooklyn Netsa na početku nove NBA sezone (121:105).

Netse je na svom parketu razbio Boston. Gosti su imali samo 2:0 vodstvo na početku utamice, sve ostalo pripalo je Celticsaima, koji su već sredinom prve dionice imali dvocifrenu prednost (24:13), a na kraju iste vodili su 26:19

Onda je, u drugoj četvrtini, Brooklyn potpuno razbijen. Boston se odvaja na čak 26 poena prednosti i čini se da je utakmica bila gotova već na poluvremenu, pri rezultatu 67:41.

Jasno, u NBA ligi skoro da nema nedostižnog zaostatka, ali kako su Netsi večeras izgledali, bilo je evidentno da kreću u sezonu s porazom. I kroz treću četvrtinu dominacija domaćina, koji je već nakon 36 minuta prebacio granicu od 100 poena. U zadnju četvrtinu ušlo se kod rezultata 101:72.

Bilo je samo nepoznato koji će biti konačni rezultat. Ipak, uspijevaju Netsi da malo ublaže poraz do kraja utakmice, pa je konačan rezultat glasio 121:105.

Najbolji u sastavu Netsa bio je naš kapiten Mirza Teletović, koji je odigrao fenomenalnu partiju. Teletović je ubacio 20 poena uz šest skokova i jednu asistenciju. Deron Williams je ubacio 19 poena uz osam asistencija, dok je Joe Johnson ubacio 19 uz šest skokova.

Olynik je predvodio Celticse sa 19 poena, Green je ubacio 17, a Rondo 13 uz čak 12 asistencija. Bradley je imao 15 poena.

/izvor:sportsport.ba/