Đoković velikim preokretom izborio finale Pariza i ispisao historiju svjetskog tenisa

0
45

Prvi teniser svijeta Novak Đoković preko Huberta Hurkacza (10. ATP) plasirao se u finale Masters 1000 turnira u Parizu rezultatom 2:1 (3:6, 6:0 i 7:6) i tako osigurao mjesto broj jedan na ATP listi na kraju godine.

Đoković, koji je danas imao mnogo problema da dođe do trijumfa, imao je priliku eventualnom pobjedom i plasmanom u finale osigurati prvo mjesto na ATP listi na kraju godine što je na kraju i uspio.

Tako će srbijanski teniser sedmi put u karijeri biti najbolji igrač svijeta na kraju kalendarske godine, što nikome nije pošlo za rukom. Đoković je pretekao Petea Samprasa koji je ostao na šest titula.

U današnjem meču vidjeli smo veliki preokret. Poljski teniser je zahvaljujući breaku u osmom gemu došao do osvajanja prvog seta.

Ipak, nastavak meča donosi veliki preokret. Drugi set je Đoković dobio s nulom za svega 29 minuta.

U trećem setu viđena je velika drama. Četvrti gem ovog seta donio je break Đokovića nakon što je iskoristio tek četvrtu break-loptu. Kada se činilo da srbijanski teniser lako čuva svoj servis, Poljak pravi break i poravnava rezultat na 4:4.

Obojica igrača držali su svoj servis odlično do kraja, pa je pobjednika meča odlučio tie-break. Tu se bolje snalazi Đoković koji je rezultatom 7:5 ovjerio prolaz dalje.

Tu će prvi reket svijeta igrati protiv boljeg iz drugog polufinalnog duela kojeg u nastavku programa igraju Alexander Zverev i Danil Medvedev.