Derbi / Vratio se Dijamant: Ni Džeko nije mogao pomoći Romi protiv Juventusa

0
54

Roma je poražena u Torinu protiv Juventusa u derbiju 21. kola italijanske Serije A (2:0), a na ovom meču na teren se vratio iskusni bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko.

Stara dama je došla od prednosti u 13. minuti kada je pogodio Cristiano Ronaldo na asistenciju Alvara Morate. Portugalac je došao do 84. gola u koji je bio uključen u Seriji A od debija u sezoni 2008/19. Od tada nijedan drugi igrač nije bio involviran u više pogodaka u prvenstvu Italije, piše SC Sport.

Bryan Cristante je imao prvu veću šansu za Vučicu u 21.minuti, a nakon toga ponovo je prijetio Ronaldo. Gianluca Mancini je imao novu priliku za rimski tim, ali do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Na početku drugog poluvremena nije bilo velikih uzbuđenja.

U 63. minuti Paulo Fonseca uveo je Edina Džeku u igru, kada je zamijenio Borju Mayorala. Juan Cuadrado je u 69. minuti probio po desnoj strani i poslao loptu pred gol Rome, a u svoju mrežu ju je skrenuo Ibanez za 2:0.

Roma je kreirala više šansi u drugom poluvremenu od Juventusa, ali ni Dijamant nije uspio pomoći da se ishod meča promijeni.

izvor: radosarajevo.ba